13. Indien bij de troepenmacht geen intendant is ingedeeld, zorgt de verplegingsofficier voor de volledige verpleging van zijn onderdeel. Bij geconcentreerde legering vindt dan de aan schaffing plaats onder leiding van den oudsten verplegings officier. 14. De verplegingsofficier dient dagelijks op de hoofdverstrek- kingsplaats een landaards- en compagnies- (batterij s-, eska drons-) gewijze gespecificeerde opgave in (volgens model bijlage I Vpl. voorschrift) van de sterkte aan menschen en dieren, de benoodigde lichtstoffen, het aantal keukenwagens e.d. Alle bijzonderheden betrekking hebbende op de verpleging worden op die opgave vermeld. 15. Indien een volledig rantsoen gefourageerd wordt, zijn de ver- sche artikelen bestemd om den volgenden dag te worden genuttigd, terwijl de overige artikelen dienen ter aanvulling van het reserve-rantsoen in den bagagetrein. Bij verstrekking van het zoogenaamde oorlogsrantsoen zijn echter alle artikelen bestemd voor verbruik op den volgenden dag en blijft het reserve-rantsoen onaangetast. 16. Indien de korpsverstrekkingsplaatsen bereikbaar zijn met vrachtauto's en deze daar kunnen keeren of door het rijden van een circuit kunnen terugkeeren naar de plaats van herkomst, dan moet dit onmiddellijk den intendant bericht worden. De auto's worden dan, korpsgewijze beladen, op de hoofd- verstrekkingsplaats overgegeven aan den verplegingsofficier, die ze naar de korpsverstrekkingsplaats doet geleiden, aldaar z.s.m. doet afladen en weer zorgt dat zij z.s.m., na z.n. af te voeren goederen te hebben opgeladen, weer naar hun stand plaats terugkeeren. 17. De verplegingsofficier teekent het eerste stuk van de gelei- delijst voor ontvangst en geeft het terug aan den geleider der auto's, ter overhandiging aan den intendant. Het tweede exemplaar van de geleidelijst gebruikt hij bij ver deeling der artikelen op de korpsverstrekkingsplaats. 18. De verplegingsofficier zorgt dat de verpakkingsmiddelen bij de eerstvolgende fourageering worden ingeleverd. 19. De verplegingsofficier ontvangt de aangevraagde kleeding en uitrustingstukken v.z.m. bij de dagelijksche fourageering en teekent het tweede exemplaar van de aanvraag voor de ont vangst af. 20. De verplegingsofficier zorgt voor de verpleging van personeel van een ander onderdeel, dat op zoodanigen afstand van het eigen onderdeel is tewerkgesteld of ingedeeld, dat niet op de gewone wijze in de verpleging kan worden voorzien. 21. De verplegingsofficier houdt nauwkeurig aanteekening van al hetgeen hij heeft ontvangen, aangeschaft, betaald en ver- 1002

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 28