Het roode deel ervan is de diagonaal van het huisgrondvlak en bezit aan weerskanten een ring die door een nagel in den grond bevestigd kan worden, zoodat het grondvlak van het operatiehuis in de goede en de gewenschte richting komt. De zijden van het grondvlak bestaan uit zwart en geel draad, telkens door een ring verbonden. Deze ringen vormen de hoekpunten en worden door nagels gemarkeerd en in den grond gefixeerd, zoodat de geheele rechthoek van 4X8 meter op den grond geprojecteerd is. Hierna kunnen het beste de palen en spanten van het dak van de auto gehaald worden. Hiertoe bevindt zich in de auto een ophangladder, zoodat een man van het bedieningspersoneel op het dak van de auto klimmen kan en de palen en spanten kan aanreiken. De palen kunnen het beste buiten het grondvlak op hun plaats gelegd worden. Hierna kunnen de zijschotten, iets opengevouwen, telkens door 2 man gedragen, uit de auto op hun plaats gebracht worden. Daarna kunnen de schotten telkens door 2 man opengeklapt wor den, terwijl de 3de de palen of ribben plaatst waardoor de schotten gefixeerd worden. Tevens moeten dan de zijpooten neergeklapt worden, zoodat het geheel zonder verderen steun kan blijven staan. Het gemakkelijkst is om te eindigen met een hoekstuk. De kopwand wordt dan eerst in den paal geplaatst, waarna de eene meter van den zijwand ongezwaaid wordt tot 90° en deze gemak kelijk in den daar aanwezigen paal of rib kan worden ingepast. Hierna worden met behulp van de 2 ladders telkens de 2 dwarsspanten geplaatst. Hierna worden, eveneens met de hulp van de voornoemde ladders, de nokspanten aangebracht en meteen de 2 X 2 spandraden bevestigd. Nu wordt het dekzeil op de reeds aangegeven wijze aan gebracht. Ten slotte kan het dekzeil tusschen autodak en operatiehuis dak uitgespannen worden en zoo de overdekte gang imiteeren. Gaan we nu over tot een meer gedetailleerde beschrijving van de auto. Deze bestaat uit 3 afdeelingen in den wagen en 1 bovenop, nl. onder het dekzeil dat over het imperiaal is gespannen. Deze 4de afdeeling is reeds uitvoerig toegelicht; bevat 8 palen of ribben alle groen op de 2 zwarte (midden van de zijwand) na. Verder 5 dwars spanten en 4 nokspanten. De eerste afdeeling is achter de motorkap van weerskanten toegankelijk door een deur; hier bevindt zich de zitplaats van den chauffeur, terwijl rechts ervan nog een man van het bedienings personeel, links ervan nog 2 kunnen plaats nemen. Onder de zitplaats bevindt zich de tasch met auto-instrumenten. Tevens bevinden zich hier 2 vulopeningen van de 2 watertanks, die onder het autochassis aangebracht zijn. Iedere tank heeft 100 1020

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 46