i\adat de motor 5 minuten geloopen heeft en op temperatuur gekomen is, kan de ring geheel worden weggenomen. Brandstof. Gewone benzine gemengd met smeerolie (vacuum A. F. of hier mede in dikte overeenkomende olie) v ei houding 1 deel olie op 15 deelen benzine. Hiervoor is in den wagen aanwezig een blikje, hetwelk met olie gevuld precies voldoende is voor 10 liter benzine. Het verdient aanbeveling de olie met de benzine te vermengen, alvorens het reservoir te vullen, dus geen olie en benzine apart in de tank. In den wagen zijn blikken B. M. welke gevuld zijn met vloeistof gereed voor het gebruik. Merk B. zuivere benzine. Merk P. petroleum. Merk S. brandspiritus. De lagerpotten van de dynamo dienen van tijd tot tijd met smeerolie als boven omschreven te worden gevuld middels olie spuitjes totdat de overloop lekt; ook de chevrolet-auto wordt gesmeerd met A. F. olie. De tank voor koelwater kan met gewoon slokanwater gevuld worden. Dit warme water kan meteen gebruikt worden voor warme kruiken. Verlichting. In het operatiehuis wordt de schakelkast geplaatstdeze bestaat uit een houten kast, waarvan de deur uitneembaar is. Hier zijn de 6 kapjes op een bepaalde manier ingeschoven, die ieder hun eigen draad om hun hals opgerold bevatten. Bovendien bezitten zij een aparte constructie, waardoor zij gemakkelijk aan de buizen van de dwarsnokspanten bevestigd kunnen worden. Daarenboven is nog een dubbele beweging mo gelijk, zoodat de reflectoren in iederen mogelijken stand geplaatst kunnen worden. In de schakelkast zijn 7 stopcontacten 6 voor de bovengenoemde lampen, waarvan er 5 boven de operatietafel gedacht zijn, 1 in het midden en 4 rondom en No. 6 boven de voorbereidingstafel in de voorbereidingskamer. Het 7de stopcontact kan voor de looplamp gebruikt worden. Hlervan zlJn er 2 in de auto aanwezig om de sterilisatiekamer s avonds te kunnen verlichten. Om de lampen in het operatiehuis te kunnen laten branden, moet alleen de kabel van den motor naar de schakelkast afgerold worden en hiermede in contact komen (8ste stopcontact) Bovendien is in de auto nog een noodverlichting, die op de accu van de auto ingeschakeld kan worden, zoodat in de motorkamer en sterlisatiekamer hiermee kleine plafonnières kunnen branden 1022

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 48