papier verwijderen en bevindt zich de inhoud in den trommel geheel steriel, wanneer deze zelf ook steriel was gemaakt. Ingevoerd zijn 4 soorten paketten rood, wit, blauw en oranje De 1ste 3 op zwart papier, de 4de op wit papier, zoodat hierdoor ook bij avond het verschil tusschen de roode en oranje paketten duidelijk is. No. I. met roode etiketten; hierbij wordt het grondvlak steeds door 6 deppers ingenomen, totaal bevattend 450 deppers van 5 X 6.5 cM grootte. No. II met witte etiketten; hierbij wordt het grondvlak steeds door 2 compressen ingenomen, bevattend 150 stuks 10 X 13 cM. grootte. No. III met blauwe etiketten, waarbij het grondvlak door één gaas wordt ingenomen, bevattend 75 stuks 16 X 18 cM. grootte. No. IV met oranje etiketten; hierbij zijn 2 zigzag op elkaar ge vouwen wattenlagen naast elkaar aangebracht totaal 500 gram. Door de invoering van deze verbanden I. II. Ill en IV is dus de aanmaak van deppers, compressen en gazen te velde overbodig geworden. Bovendien worden deze verbanden bij een overdruk van oververhitte stoom gesteriliseerd en daarna nog afgesloten met cellophaanpapier om beschadiging te voorkomen, zoodat zij in de verbandkamers en op zaal direct te gebruiken zijn; wanneer ze op de vroeger beschreven manier in de schimmelbuschtrommels geplaatst zijn. Wanneer er tijd is, zal het natuurlijk altijd aanbeve ling verdienen de paketten die in de operatiekamer gebruikt zullen worden in het binnenste papier over te steriliseeren. Bacteriologische controle bevestigde, dat deze paketten geheel betrouwbaar zijn. Het groote voordeel van deze verbanden I, II, III en IV is wel, dat zij ook in vredestijd geregeld gebruikt zullen worden, zoodat de oorlogsvoorraad dus steeds vernieuwd en ververscht wordt. Kast 2 (de eerste kleine kast) bevat: de cardiotonica; boven: digipan, kampherolie, kampheraether, onder: watten, snelverbanden. aan de deur; 4 10 cc. recordspuiten. Kast 3 (de tweede kleine kast) bevat: boven: morphine, morphine-scopolamine. onder: chlooraethyl 300 buizen, aan de deur; 4 2cc. recordspuiten. 1024

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 50