onderstuk. Hierdoor kan de voorbereide patiënt naar de operatie tafel gereden worden. 4 instrumenttafels zijn aanwezig: gemakkelijk op te bouwen uit 4 samenklapbare voetstukken en 4 dekbladen, die samen een in elkaar passend nest vormen. Bladen en pooten zijn voorzien van de overeenkomstige letters A tot D. 2 narcosetafels; de voetstukken kunnen ieder een langwerpige geëmailleerde schaal dragen en zoo tot narcosetafel worden. Deze 2 geëmailleerde schalen zijn in kast 6 aanwezig met de daarbij be- hoorende kappen van Esmarsch en Juillard, verder een kurke- trekker en maatglaasje, druppelflesch-Heister en tongtang voor iedere tafel. 7 standaards voor waschkommen eveneens samenklapbaar zijn aanwezig en kunnen voorzien worden van de geëmailleerde kom men (10) in de auto aanwezig. 3 voor handenwasschen (operateur, assistent, instrumenteerder), voorzien van zeep en borstelbakje, 2 voor sublimaat, 1 voor alcoholdeppers, 1 om de vuile instrumenten op te vangen. 2 klapstoeltjes voor operateur en assistent. 1 narcosekrukje eveneens samenklapbaar. 3 krukjes voor werkzaamheden in de auto. Bovendien bevindt zich in de ruimte tusschen schotten en kasten nog, zooals vroeger reeds medegedeeld is, het dekzeil. 2 trappen voor het opbouwen van het huis. 1 aanhangtrap om op de auto te kunnen komen. In den kop bevinden zich nog 20 Thomas-spalken en boven het raam een bakje, waarin 2 looplampsnoeren met 2 stopcontacten (voor verlichting van de auto). In de auto zijn de volgende medicynen en verbandstofjen aanwezig. Verband I Verband II Verband III Verband IV 20 rood etiket 20 wit etiket 20 blauw etiket 20 oranje etiket Kast I. Snelverband II Snelverband III Snelverband IV 100 100 100 Driekante doeken 1028 50 V en VI.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 54