1 zuurstofcylinder met reduc tieventiel en masker, 1 koolzuurcylinder. 50 objectglazen, 6 zoutkopjes, 6 pipetjes, 1 rekje, 100 vaccinepennen, 2 geëmailleerde bakjes, 10 reageerbuisjes, 1 glaspotlood, Bloedtransfusiebenoodigd- heden. 6 kolven van 1000 cc, 1 centrifuge, Handleiding voor liet bedieningspersoneel voor het in gebruik stellen van de chirurgische auto. Het bedieningspersoneel van de chirurgische auto, bestaande uit 4 man, ongerekend den chauffeur, wordt gemakshalve genummerd met 1, 2, 3 en 4. No. 1 heeft de leiding en is verantwoordelijk voor een goeden gang van zaken. Om den opbouw in den vastgestelden tijd te doen geschieden (20 minuten) is het noodzakelijk, dat een ieder zijn vaste taak weet en begrijpt, en steeds in dezelfde volgorde gewerkt wordt. Wanneer de auto op de plaats van bestemming is aangekomen, opent no. 1 de deuren en zet terstond de grondlijnen uit, no. 2 begint het bovenzeil los te maken, terwijl no.'s 3 en 4 het meubi lair uit den wagen halen. Hierna klimt no. 2 op de auto en geeft de kapstukken aan, welke door 1, 2 en 3 direct op de juiste plaatsen worden gelegd. Daarna halen de No.'s 2, 3 en 4 het eerste schot uit den wagen en zetten dat direct op de juiste plaats, precies op de lijnen, om hoog no. 1 zet de ribben of palen aan, geholpen door no. 4, terwijl 2 en 3 vast het volgende schot ophalen. Het opzetten geschiedt steeds in dezelfde volgorde. No.'s 2 en 3 brengen thans op de trappen staande de kapcon structie aan, welke door 4 en 1 worden aangereikt, eerst de ge bogen dwarspanten, daarna de rechte verbindingsstukken of nok- spanten, terwijl de staaldraad hulpkabeltjes gelijk worden beves tigd. No. 1 brengt het dakzeil binnen, terwijl 3 op de kap klimt, 2 en 4 zetten de trappen aan de buitenzijde zoo dat zij een rechte lijn vormen met 3. No. 1 geeft het dakzeil aan 3, die er voor zorgt, dat het ge schilderde roode kruis precies in het midden van het geheel ligt, waarna 2, 3 en 4 het dakzeil afrollen op dezelfde manier als een tweehoofdige zwachtel, terwijl 1 de haringen slaat. Daarna wordt het dekzeil van het autodak tusschen auto en operatiekamer uitgespannen, zoodat daardoor een overdekte over loop wordt gevormd (2 en 3), no. 2 maakt de sterilisatiekamer klaar en steekt de primusbranders aan, 4 haalt de ruimte achter de 1032

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 58