1062 katoen is door de ongunstige regenverdeeling van geringe handelswaarde. Betere verwachtingen worden gekoesterd voor de omgeving van Pasoeroean, waar eenige proefaanplantingen zijn. Op de beteekenis van een eigen katoen cultuur op Java, waardoor dit eiland voor deze onmisbare grondstof niet langer van het buitenland afhankelijk zou zijn, zal wel niet nader behoeven te worden gewezen. id. Het anti-beri-beri-vitaminegehalte van katjang bogor door Prof. Dr. W. F. Donath en Dr. Ir. J. P. Spruyt. In dit artikel wordt de aandacht gevestigd op het beri-beriwerend ver mogen van katjang bogor aan de hand van vergelijkende proeven met de tot heden als remedie tegen beri-beri in gebruik zijnde katjang-idjoe. Deze proeven leidden o.m. tot de volgende conclusies Ongekookte katjang bogor bevat ongeveer de helft van de hoeveelheid B, vitamine in katjang-idjoe in gekookten toestand is in beide boonsoorten het gehalte aan dezen factor nagenoeg gelijk. Aangezien gekookte katjang-idjoe met tegenzin, katjang bogor daarentegen in verschillende vormen toebereid (rauw, geroosterd, gekookt, in sajoer) met graagte wordt gegeten, is het niet uitgesloten, dat katjang bogor als prophylaxe tegen beri-beri even gunstige resultaten zal blijken op te leveren als thans met katjang-idjoe het geval is. De voedings waarde van katjang bogor is door de betere verhouding eiwit, vet, kool hydraten, grooter dan die van katjang idjoe. In een naschrift wijst de redactie er echter op, dat de teelt van katjang bogor vele moeilijkheden oplevert. The Journal of the United Service Institution of India, July 1933. The organisation of second and third line transport in India, by Capt. A. H. J. Snelling. Schrijver heeft geen groote verwachtingen van de in Britsch-Indië bij particulieren in gebruik zijnde vrachtauto's en van het bedieningspersoneel „the ordinary civil lorry recieves short shrift at the hands of its driver and very few would be fit to impress for army use", en„Most drivers are also inefficient, have no ideas of maintenance and are imbued with the idea that, being made of metal, the vehicle just goes on for ever provided petrol is poured into the tank". Het is dan ook noodzakelijk reeds in vredes tijd over een uitgebreiden militairen autotrein te beschikken. Verder bevat het artikel een beschouwing over de organisatie der autotreinen in het Britsch-Indische leger. Geneeskundige dienst. Archives de Médecine et de Pharmacie militaires, Januari 1933, No. 1. Fonctionnement du Service de Santé de la gare régulatrice de Creil en 1918, door M. Brice, médecin-général. Een uitvoerige beschrijving wordt gegeven van de werkzaamheden van den chef-arts op een spoorwegstation in het gebied van den aan- en afvoer- dienst. Hij voert den titel van médecin-régulateur. Onder zijn directe bevelen had hij een evacuatie-hospitaalafdeeling berekend voor het oprichten van een tijdelijk hospitaal met een capaciteit van 100 bedden voorts een depot van reserve-geneeskundig personeel en materieel, een opslagplaats van reserve-medicamenten voor den militair geneeskundigen dienst zoowel als voor den diergeneeskundigen dienst te velde en 33 treinformaties voor gewon- denvervoer. Tenslotte had hij de beschikking over alle militaire, gouver- nements- en burgerlijke ziekeninrichtingen, gelegen te Creil en omliggende plaatsen. Via dit knooppunt van spoorwegen werden de gewonden en zieken afge voerd uit de departementen van Somme en Aisne, destijds in hoofdzaak bezet door het derde Fransche leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 96