seconden. De uitvoering werd daarna gecontroleerd, fouten groo- ter dan l°/oo werden niet getolereerd. Deze tijden moeten vermeer derd worden met die noodig voor het geven der commando's. De commando's voor de vuuropening kunnen reeds vóór het stelling nemen zijn bepaald de benoodigde tijd kan bovendien, indien de omstandigheden daartoe dwingen, tot nul worden gereduceerd. Men opent dan het vuur met een laag hooge S. Pn. (c.q. tot het vereenigen der richtlijnen) in een willekeurige richting en zwaait om op het doel. Nu is de duur van het inschieten wel is waar iets korter genomen, dan gemiddeld bij de schietoefeningen is bereikt, maar bij vredesoefeningen heerschen wel eenige andere factoren dan in de oorlogspractijk het geval is. Nadat de richtlij nen zijn vereenigd (waarneming van ter zijde), of de waaier ge vormd is (waarneming rechtuit) vure men naar gelang van omstan digheden met groepen, minstens met kwart-seconde lagen en corrigeere op het gemiddelde. Het moge dan iets meer munitie kosten, maar de tijd wordt er in elk geval belangrijk door gereduceerd. Voor de bewerkingen bij het afgeven der hooge S. Pn. en het gereedmaken voor de concentratie gelden weer tijden van dezelfde orde als bovengenoemd bij het geven van de eerste richting. Zoo mogen wij aannemen dat de methode Allard in gem. 25 minuten, gerekend van het in stelling staan der middenbatterij, voert tot het volledige gewenschte resultaat van het tusschen de batterijen tot stand gebrachte schietverband. 1099 „Nicht umsonst verlangen wir im militarischen Leben eine besondere Befehlssprache. Sie musz den Willen des Befehlenden so klar zum Ausdruck bringen, dasz schwachen Geistern kein Zweifel bleibt und dasz widerstrebende unter den Willen des Führers gezwungen werden." von Seeckt. Gedanken eines Soldaten. „Das Wesentliche ist die Tat. Sie hat drei Abschnitte, den aus dem Gedanken geborenen Entschlusz, die Vorbereitung der Ausführung oder den Befehl, die Ausführung selbstin allen drei Stadiën der Tat leitet der Wille. Der Wille entspringt dem Charakter, dieser ist für den Handelnden entscheidender als der Geist. Geist ohne Willen ist wertlos, Willen ohne Geist ist gefahrlich." von Seeckt. Gedanken eines Soldaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 37