1148 deze op affuiten zijn opgesteld en ook tijdens den marsch kunnen vuren. Zelfs tegen vliegtuigen in duikvlucht zullen de zware mitrailleurs voldoende tijd hebben om 250 tot 300 patronen af te vuren. Zeer zware mitrailleurs zullen weliswaar eenige patronen minder verschieten, daar staat echter tegenover dat hun projectielen voor het vliegtuig bijzonder gevaarlijk zijn. Het is dan ook een vereischte, dat bij gemotoriseerde colonnes, mitrail leurs in een groot aantal organiek zijn ingedeeld. Deze mitrailleurs zullen steeds gereed moeten zijn tot vuren en een bepaalde plaats in de colonne voor de verdediging tegen luchtaanvallen moeten innemen. „Auf diese Art und Weise musz ein lückenloses Flugzeugabwehrnetz gebildet werden." Versterkingskunst. Militar Wochenblatt, 18 Augustus 1933. Herstellen und Beseitigen von Straszensperren. Het in het Mil. Wochenblatt van 11 Aug. 1933 voorkomende gelijknamige artikel (behandeld in het tijdschriftoverzicht van het November-nummer), wordt vervolgd. Schr. noemt de zelfontstekende mijnen, welke dicht onder het wegdek worden gelegd op willekeurige plaatsen en een groote moreele uitwerking kunnen hebben. Voor het plaatsen van 24 mijnen over een weglengte van 100 m zal een groep pioniers 3 uren noodig hebben. Schr. berekent dat het opzoeken en het onschadelijk maken van de mijnen heel wat meer tijd kost, namelijk ongeveer 25 arbeidsuren, hetgeen een verhouding geeft van 12. Vervolgens worden behandeld het door chemische strijdmiddelen onbruik- baarmaken van een weggedeelte en het omploegen van een niet verharden weg tot op een diepte van 30 tot 40 cm. Wat deze laatste methode betreft, kunnen de volgende gegevens worden vermeld. De Russische tractor „Communard" kan in een tijdsverloop van 1 uur met een 6-scharige ploeg een strook van 1 km lengte, 2 m breedte en 0.3 m diepte omploegen. Daar voor de bediening van den tractor slechts een man noodig is, vordert het onbruikbaarmaken van een landweg van 4 m breedte en 1 km lengte door omploeging slechts 2 arbeidsuren. Volgens Russische gegevens wordt de weg op deze wijze zoodanig vernield, dat hij zelfs bij droog weer onbruikbaar is. Het weer in gebruik nemen van den weg kan geschieden of door een colon- neweg aan te leggen, waarvoor rond 30 arbeidsuren noodig zijn óf door den vernielden weg geheel te herstellen met speciale werktuigen en machines (wals), hetgeen in 80 arbeidsuren zou kunnen worden uitgevoerd. Schr. eindigt zijn artikel met een samenvatting van de gegevens betreffende de verschillende door hem behandelde wijzen van vernielen en weder her stellen van wegen. Vliegdienst. Mavors, September 1933. Nogmaals over het gebruik van militaire vliegtuigen, door Kapitein-vlieger A. K. Steup. Schr. wijst op het groote belang om bij het uitbreken van den oorlog „den eersten klap" toe te dienen met het luchtwapen. Het hier tegenover werkeloos blijven zou de meest fatale gevolgen voor het land, dat den aanval ondergaat, ten gevolge kunnen hebben daarom moet de tegenactie in de lucht geschieden met een luchtmacht, welke niet alleen in kwantiteit, maar ook in kwaliteit gelijkwaardig kan worden gerekend met die van den tegen stander. Steeds meer worden de horizontale en stijgsnelheid, de actie-radius en de mede te voeren nuttige lading enz., als gevolg van de zich voortdurend ontwikkelende techniek, opgevoerd, waardoor de militaire vliegtuigen een zeer sterk offensief vermogen verkrijgen. Vlieghoogten van 7000 tot 8000 m maken het inschieten van de luchtdoelartillerie en het inzetten van de jacht-

Indisch Militair Tijdschrift | 1933 | | pagina 86