„Natuurlijk, de vijand vecht goed en schiet goed maar de be lichten omtrent de marschrichting van zijne hoofdmachten zijn „tè positief, dan dat men er aan zou kunnen twijfelen, dat we „hier met een scherm te doen hebbenEn dat scherm dienen „we door te prikken Daarom beveelt hij aan den commandant der hoofdmacht Le 2e régiment ira en soutien du Ier dans la forêtun batail- lon a cheval sur la grand'route un bataillon a droite, un autre a gauche ces deux derniers prenant respectivement pour axes de direction les chemins qui débouchent a droite et a gauche de la lisière nord de ROSSIGNOL. De generaal Rondony merkte aan den berichtofficier, die hem het bevel overbracht, op, dat als het geheele 2e regiment werd ingezet, de div.art., die in marschcolonne op den weg tusschen BREUVANNE en ROSSIGNOL stond, geheel ongedekt zou zijn want het 3e regiment was om voor hem onverklaarbare redenen nog ver weg. Hij besloot daarom, om onder nadere goedkeuring een batn van 2 R.I.C. in ROSSIGNOL te houden, benevens het 3 Ch. d'Afr. Aldus geschieddeI en II-2 R.I.C. rukten onderscheidenlijk rechts en links van den grooten weg naar het bosch op om 1 R.I.C. te ondersteunen, terwijl het Ille batn als artilleriedekking achterbleef (de le en 2e cie verdeeld over de afdeelingen artillerie, de 3e en 4e cie opgesteld Oost en West van het dorp ROSSIGNOL, met front naar het bosch). Te 10.15 zijn de bataljons binnen het bosch gekomende geschiedenis van wat daar verder zich heeft afgespeeld is even aangrijpend als verwardopruk kensnel toenemende verliezengeen verband met het strijdende 1 R.I.C. te krijgenbajonetaanvallen op goed geluk afverwarringde meeste of ficieren buiten gevecht gesteldenkele menschen en kleine groepjes zonder leiding of steun beginnen terug te vloeien tot waar de 4-1-1 R.I.C. in de opnamestelling dwars over den weg allen opneemt. Overal verwarring en oplossing Kolonel Guérin, C.-l R.I.C.die van oordeel is, dat aan deze nuttelooze moordpartij een einde dient te worden gemaakt, be veelt aan alle officieren, die hij ziet om met de groepjes om hen Zie de bijlage X. Na 2 R. I. C. kwam een artilleriecolonne van ongeveer 2 km. lengte, daarna een treincolonne van 1% km. lengte, en daarna pas weer infanterie. Ik kan me begrijpen, dat onder deze omstandig heden, de generaal Rondony bezwaren had tegen het geheel afstaan van het 2 R.I.C. Maar tevens blijkt hieruit, dat hij van het vóór 3 R.I.C. schuiven van den Div.G.T. ook niets wist. 120

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 11