vijandelijke infanteriepatrouilles meldden. Daarom oordeelde kolonel Zollern, dat het detachement niet langer in marschcolonne kon voorwaarts gaan, en beval hij te 9.25 dat het Ie batn zich ter weerszijden van den weg zou ontwikkelen., en het He batn links van het Ie zou oprukken met opdracht verband op te nemen met 157 I. R.; het Ille batn zou op den marschweg de 11-57 F. A. R. blijven encadreeren. De marsch dwars door het met dicht onder hout begroeide bosch verliep uiteraard zeer traag, vooral bij het linkerbataljon. De linkervleugelcie, 2-II-63 I. R., onderging de aantrekkingskracht van het gevecht dat op haar flank woedde, en week daardoor steeds meer naar het Oosten af, in welke bewe ging de 1-II-63 I.R. werd medegesleept. Het handhaven van het verband in dit dicht begroeide bosch was inderdaad zoo moeilijk, dat het bat. Cdo van het afdwalen der beide cieën niets bemerkte, zoodat zij in ZO. richting voortgingen en dus voor de latere actie van het detachement uitvielen. Te 10.00 sloten deze beide cieën zich aan bij het 157 I. R., „happées par le combat"! Volgen wij den kolonel Zollern te 10.45 bereikten zijne ge vechtspatrouilles den Z. boschrand, waar zij een ulanenpatrouille aantroffen, die meldde, dat TERMES niet door de Franschen bezet was. Derhalve belette niets den kolonel Zollern om het detache ment linksaf te doen buigen en zich in de flank der Franschen bij ROSSIGNOL te werpen. De marschcolonne werd weder aan genomen met het Ille batn voorop, daarachter het Ie, dan 11-57 F.A.R. en achteraan het He batn zonder zijn le en 2e cieën. Te 11.00 werd TERMES doorschreden en ging het zonder rusten voort, den weg naar ROSSIGNOL op. En op dat oogenblik wachtte den kolonel Zollern een alleronaangenaamste verrassingvan de hoogten ten Z. van TERMES daalden Fransche colonnes af, zoo dat in plaats van den vijand in ROSSIGNOL in de flank te kunnen vallen, het detachement zelf in de flank dreigde te wor den aangegrepen. Kolonel Zollern zag dus voorloopig van zijn marsch naar het Oosten af en liet het detachement front maken naar het Z. en ZW. het Ille batn werd geheel ontwikkeld front Z. langs den weg TERMES ROSSIGNOL, met den W.-vleugel in den Z.-rand van TERMES het Ie batn werd links van het Ille ontwikkeld, terwijl de artillerie op 363 in stelling kwam, gedekt door het V2 He batn. Te 11.30 werd het vuur geopend op de Fransche infanterie, die weer even verrast was als zooeven het detachement Zollern, terwijl 11-57 F.A.R. den heuvelrug Ferme du MESNIL— 352 BREUVANNE onder vuur nam. Doch weder kwam er een onaangename verrassing Fransche artillerie in stelling op 353 (D die de 3-II-57 F.A.R. in korten tijd vernietigde. Straks zullen wij zien hoe die Fransche artillerie daar kwam. Al schijnt op 't eerste gezicht de uitwerking van de actie van het deatchement Zollern te zijn doodgeloopen, in feite is het 124

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 15