De Div.G.T., die achter het 2 R.A.C. marcheerde, was met het hoofd tot aan de brug over de Civanne (ten N. van BREUVANNE) gekomen, vulde den weg tot aan de SEMOIS-brug geheel op, terwijl nog tal van voertuigen in BREUVANNE en ten Z. van dat dorp den weg blokkeerden Thans 3 R.I.C., dat den G.T. volgde. Na ST. VINCENT had de Div.G.T. den zijweg over de Ferme du Chenois gevolgd, zoodat de C.-3 R.I.C., die den weg naar het N. volgde (dus niet achter den G.T. aan), kon zien, dat hij ruim 1% km. van den staart der div.art. verwijderd was. Overigens was dat van weinig belang, puisqu' on gagnait un cantonnement Toen echter te 9.15 het aan 't hoofd gaande lie batn den drie sprong (E 2-45-2) voorbijtrok en dus den weg in O. richting volg de, barstte plotseling een laag springpunten boven de colonne los, komende uit O. richting, waardoor eenige gewonden vielen. „Ce fut d'abord de la stupeuron s'attendait fort peu a une „pareille aventure". De colonne ging van den weg af en voorloopig vooruit door de bermslooten, maar daar het vuur bleef vallen besloot de reg. C. om het regiment een manoeuvreervorm te doen aannemen II-3 R.I.C. buigt af ten Z. van den weg en gaat voorwaarts in open dubbelcolonne III-3 R.I.C. gaat op dezelfde wijze N. van den weg voorwaarts 1-3 R.I.C. volgt in dezelfde formatie ter weerszijden van den weg. De compagnieën marcheerden in linie met sectiën met vieren uit de flank, met onderlinge tusschenruimten van 50 m.de com pagnieën hielden een afstand van 150 m. De regimentsarts richtte nabij den driesprong in een terrein inzinking een hulpverbandplaats op, waarheen de gewonden werden gebracht, terwijl de regimentstrein zich opborg om de ontknooping van de affaire af te wachten. Uit alles kreeg de reg. C. den indruk, dat de vijand zich nabij TINTIGNY bevonden daarom droeg hij aan het eerste batn op om ZO.-waarts af te buigen en front te maken naar genoemd dorp. Het was 10.00, toen het eerste bevel van den C. der hoofd macht binnenkwam, waarbij aan 3 R.I.C. werd opgedragen om de art. colonne te beschermen (zie blz. 128)De reg. C. beval daarom aan het III batn, dat N. van den weg marcheerde en dus het dichtst bij de artillerie was, om naar ROSSIGNOL voort te gaan en daarbij de compagnieën over de artillerie te ver- deelenaan het II batn gelastte hij om MESNIL-BREUVANNE te bezetten en aldus de artillerie in den rug te dekken, terwijl hij het I batn te eigener beschikking hield. 130

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 21