Het geheele verslag, en vooral de laatste zin, wijzen er op, dat het is geschreven onder de emoties van den strijd. Maar het had in elk geval de verdienste, dat het den generaal Lefèvre duidelijk deed zijn, dat de divisie in een ernstig gevecht was gewikkeld. Te 11.00 trachtte 3 R.A.C.C., dat ingevolge ontvangen bevel moest doormarcheeren naar ROSSIGNOL (zie blz. 132), om den op den weg staanden legerkorpsstaf te passeerenmaar daar 's vijands artillerievuur op de omgeving steeds heviger werd, be sloot de generaal Lefèvre om zijn C.P. te SAINT VINCENT weder te betrekken en 3 R.A.C.C. in stelling te doen gaan op den heuvelrug: 395392381 (F De reg. C. bestemde het N. deel van den heuvelrug voor de IV afd., en het Z. deel voor de II en III afdn. De stellingverkenning was zeer moeilijk, omdat niet alleen de vijand schoot op alles wat zich bewoog of vertoonde, maar ook omdat de afd. Cn niet wis ten, waar de vijand, dien men moest gaan bestrijden, zich bevond. Het gelukte ten slotte met moeite om de afdn in stelling te brengen, de II afd. N. van den grooten weg, de III afd. W. van -sfc- 392 en de IV afd. W. van -s£- 395 De reg. C. die zijn C.P. te 11.30 had gekozen op 400 m. N. van het dorp, werd plotseling van nog geen 300 m. afstand uit O. richting door Duitsche pa trouilles beschoten, en moest zich plat op den buik werpen om het veege lijf te redden. Het bleek hem, dat de vijand trachtte om de artillerie Noord-om te omvatten. Gelukkig was 7 R.I.C. beschikbaar om de veiligheid van de artillerie te verzekeren. Dit regiment was te 9.00 in ST. VINCENT aangekomen, waar het ter beschikking van den legerkorps C. zou blijven. Nadat het Ille batn het groote bosch ten W. van het dorp had doorzocht (waar volgens mededeeling van de bevolking Duitsche troepen zouden zijn), bezette het Ie batn de hoogten 385 en 395 ten ZO. van het dorphierbij ontdekte de cies C., die bij -sit- 385 zijne stelling uitzocht, dat in dat boschje twee secties van het 147 R.I. in stelling lagen (147 R.I. is het regiment van het 2 C.A., dat te 8.30 in LAHAGE aankwam (zie I.M.T. 1932 No. 10, blz. 803). Het bleek de linkervleugelbeveiliging te zijn van de gevechts groep Cordonnier bij BELLEFONTAINE. Het He batn bezette de Ferme du CHENOIS. Te 11.30 werd toen de aanvallende Duitsche infanterie op 500 m. afstand waargenomen en ontbrandt ook hier de strijd. Rest mij om nog te vermelden, dat te 11.35 de generaal Lefèvre aan den legercommandant in STENAY een gevechtsverslag zond, dat noch door accuratesse (men leze zin 1), noch door klaarheid uitmuntte 134

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 25