bleek, dat op dien morgen van de geheele afdeeling konden uit rukken kolom 2) 1 2 3 4 5 6 Instructeurs 2 2 2 3 3 Eur. Wachtmeesters 4 7 6 12 10 Wachtmeesters 2e kl 0 0 2 Brigadiers en korporaals 2 7 2 10 12 Trompetters 0 5 5 4 6 Kanonniers en motorrijders 5 31 44 81 76 Chauffeurs 8 16 8 28 20 T o t a a 1 21 68 67 138 129 Nu was het een buitengewoon ongunstige dag. Er was allerlei personeel uitgezonden en er moesten verschillende bijzondere werkzaamheden worden verricht. Telt men deze bijzondere om standigheden niet mee, dan hadden kunnen uitrukken kolom 3) Voor een eenvoudige onderwijsoefening zijn voor een batterij van 4 stukken noodig kolom 4) De vredessterkte van de afdeeling Hw. bedraagtkolom 5) De werkelijke sterkte bedroeg op bedoelden dag (kolom 6) Over de uitruksterkte aan officieren zal ik niet uitweiden. Daarover zijn al heel wat klaagzangen aan het papier toever trouwd. De paardenafdeelingen zijn altijd sterker dan de motor- afdeeling met het oog op de verzorging van en het beweging geven aan de paarden. De afdeelingen te Batavia konden elkander vaak met officieren en ander personeel aanvullen. Nu de afdeeling veldartillerie naar Malang is overgeplaatst, zijn alle vier de afdee lingen geheel op eigen kracht aangewezen. Gegeven nu deze geringe vredessterkte, wat moet er worden gedaan om toch A. V. O. oefeningen te houden a. Daartoe moet op een oefeningsdag de inwendige dienst in het kampement voor zooveel mogelijk worden stopgezet. Er moet worden gedaan alsof de afdeeling voor een meerdaagsche oefe- ning uitrukt, dus rukken mee uitnagenoeg al het kader van de week, al het personeel in de motorloodsen en in de batterij magazijnen en de rustkamers, personeel werkzaam op de kanto ren, corveeërs enz. Zoonoodig worden daartoe magazijnen, solda- tenkamers, kantoren gesloten. Het zal wellicht ook mogelijk zijn te verkrijgen, dat de artillerie één dag in de week wordt vrijgesteld van garnizoensdienst. 146

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 37