Als A.V.O.-oefeningen binnen de afdeeling zouden kunnen gel den onderwijsoefeningen voor de batterijen, onderwijsoefeningen voor de afdeeling, afdeelingsschietoefeningen, t.t.-oefeningen voor de batterijen. Door de geringe vredessterkte moet de batterij, om A.V.O.- oefeningen te kunnen houden, door de andere batterijen op sterkte worden gebracht. Het gevolg hiervan is, dat van elke drie A.V.O.- oefeningen, waaraan de batterij deelneemt, er een staat onder lei ding of aanvoering van den eigen B.C. Van 1 December tot 1 Juli kan worden gerekend op 28 weken. Samen met de in het 2e tijdvak overgebleven weken zijn er dus 39 weken beschikbaar voor de A.V.O.-oefeningen binnen de afdee ling. Zij zouden kunnen worden verdeeld als volgt onderwijsoefeningen voor de batterijen 30, dus 10 per batterij, t.t.-oefeningen voor de batterijen 3, dus 1 per batterij, onderwijsoefeningen voor de afdeeling in 1934 4, afdeelingsschietoefeningen in 1934 1. Zoo kom ik dan tot de volgende aantallen oefeningen per bat terij in het le en 2e tijdvak 10 onderwijsoefeningen onder den eigen B.C., 1 t.t.-oefening voor de batterij met den eigen B.C., 4. onderwijsoefeningen voor de afdeeling, 1 afdeelingsschietoefening, 2 t.t.-oefeningen voor de afdeeling onder den R.C., 1 onderwijsoefening voor het regiment, 4 onderwijsoefeningen voor de afdeeling samen met de infanterie, 4 t.t.-oefeningen voor de afdeeling onder den D.C., 3 t.t.-oefeningen bij de oiat. Buiten deze A.V.O.-oefeningen stel ik mij voor, dat de R.C. houdtbij elke afdeeling een tactische oefening op de kaart, verdeeld over 2 a 3 bijeen komsten. een kaderoefening, welke van meer algemeen tactischen aard kan zijn dan die van den Afd.C. en dat de Afd.C. houdt 2 tactische besprekingen, 6 kaderoefeningen, welke op één algemeene onderstelling ge grond, zouden kunnen bestaan uit 6 vakoefeningen, 1 X per week panoramaschietoefening, 1 X per week oefening in de afdeelingsvuren, 2 oefeningen voor de staven in het kampement, tevens oefe ning telefoondienst, 3 oefeningen van den meettroep, 2 afdeelingsrichtoefeningen, 169

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 60