2. ROSSIGNOL. door G. Th. SLOTHOUBER. Vervolg, (zie I. M. T. 1934, No. 1, met bijlagen en kaart) X. Het gevecht in het Forêt de Neufchateau en rondom Ros- signol. Op blz. 16 eindigde ik de behandeling van den strijd in het bosch bij het tot 't gevecht ontwikkelde voorste bataljon van de Fran- sche voorhoede en gaf ik aan, hoe in tegenstelling met de handelwijze der Duitschers de voorhoede-C., gevangen door het dwangdenkbeeld de vijand is nog ver weg, wij hebben slechts cavalerie tegenover ons, moeten alleen maar even doorbijten en ook zoo spoedig mogelijk voort naar ons kantonnement in NEUF- CHATEAU, dat bataljon laat doodbloeden, terwijl zijn tegenstan der al dadelijk het geheele voorhoederegiment ontplooit en inzet. De commandant van den voortroep, de overste Vitart, die zich ter plaatse zeer goed rekenschap heeft gegeven van den ernst van den toestand, gaat persoonlijk den reg. C., kolonel Guérin, en den voorhoede-C., generaal Montignault, inlichten, „sachant „bien qu'il va avoir a lutter contre des idéés arrêtées et des „ordres formels venus d'en haut". De voorhoede-C. is voorwaarts gegaan tot aan den boschrand en zeer onder den indruk van den duur en de hevigheid van het geweervuur. Gelukkig komt juist de overste Vitart aan, „bien „connu et qui ne peut être soupconné de voir gros*)". Maar hij heeft wel degelijk een heeleboel gezienmen heeft geen cavalerie tegenover zich in het bosch, maar infanterie, en veel ookhet heele He bataljon is ingezet en vecht als een wanhopige tegen een groote overmachtGeneraal Montignault beveelt daarop (een uur nadat de eerste schoten zijn gevallen) den geheelen hoofd troep in te zetten het Ille batn zal de linie links verlengen en marcheert al dadelijk af. Het Ie batn, dat juist aan den bosch rand komt, heeft slechts twee compn bij de hand, want de beide andere marcheeren achter de voorhoedebatterij. Dus gaan voor- „Voir gros" „overdrijven", „dikdoen" enz. 117

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 8