206 onderdanen biedt een jager onvoldoende ruimte en accomodatie. Dit bleek ook hieruit, dat daartoe een Nederlandsch koopvaardijschip diende te worden aangewezen, dat natuurlijk weer door dien jager moet wor den beschermd. De uitrusting met sloepen is onvoldoende, om in geval van nood de aanwezige Nederlanders te evacueeren. Men moet dus gebruik maken van gehuurde of geleende sloepen en het is wel zeer riskant daar bij werkelijke onlusten op te rekenen. Ten slotte bezit een jager slechts een zeer kleine landingsdivisie, zoodat ook uit dien hoofde een dergelijk oorlogsvaartuig ongeschikt is te achten. Een kruiser daaren tegen is in staat een dergelijke opdracht uit te voeren, daar deze aan alle eischen voldoet en een bepaald incasseeringsvermogen bezit tegen geschutvuur van den wal, terwijl de onafhankelijkheid van een werf grooter is. L'organisation de la défense nationale et l'organisation de la pain inter nationale Sont Solidaires. Jean Jaurès, „L'armée nouvelle". A HORSE'S PETITION TO HIS OWNER. Going up hill, whip me not. Going down hill, hurry me not. On level road, spare me not. Of hay and corn, rob me not. Of pure water, spint me not. Of fresh air, deprive me not. To damp bed, subject me not. With brush and sponge, neglect me not. Home from grass, physic me not. Tired or hot, wash me not. Sick or cold, chill me not. When you are vexed, strike me not. With bit and reins, yerk me not. When old and grey, despise me not. When past my labour, work me not. When sick and dying, leave me not. And, when dead, forget me not. (UitJikemura, The Russo-Japanese War.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 97