De hoofdtaak der M. is een volkomen zekere bescherming verzekeren aan de inf. in voorste lijn als die niet slaagt, is alle vuurvoorbereiding, alle munitiegebruik verspilling aldus de Duitsche opvatting. En om die volkomen zekere bescherming te verzekeren mag de M. niet verder af staan dan 1500 m. en moet direct vuren (position découverte) Dus: verzet u met alle kracht tegen de tendenz, die van den M. een klein kanon wil maken Dit is de opvatting der Duitschers, die echter niet opzien tegen het gecompliceerde indirecte procédé omdat zij een dooroefend beroepsleger hebben en hier ligt te dezen aanzien toch zeker ook een vingerwijzing voor ons. De Duitschers zeggen (M.W.B.'29, II-3) wij hebben een groote minderheid aan materieel die moeten wij redresseeren door een perfecte opleiding van ons beroepsleger, dat zoodoende ook gecom pliceerder methoden feilloos kan toepassen in tegenstelling met een mïlitieleger met een korten diensttijd. Geldt dit ook niet voor ons Die meer gecompliceerde methoden kunnen, volgens de Duit schers, wel degelijk van belang blijken, omdat er, behalve de directe steun aan de aanvallende infanterie, ook gevallen bestaan, waarbij het indirecte vuur op grooten afstand wel degelijk uitwer king kan hebben als a. storende vuren b. vuur op grooten afstand bij de vervolging c. vuur op gesloten afdeelingen op grooten afstand bij een methodischen aanval. Hieruit trekken nu de Belgen deze conclusie De steun der infanterie moet geschieden met direct vuur en behoudens uitzonderingen als regel zonder vuur over eigen troepen af te geven. Dat is gemakkelijk in de verdediging. Maar in den aanval domineert de friction, het onvoorziene, waar door dus al dadelijk de mogelijkheden weer beperkt worden. Directe steun bij den aanval stelt ons echter tegenover een der volgende procédés a. openingen tusschen de troepen laten (couloirs d'appui) waarin elke beweging zorgvuldig moet worden vermeden b. De M. gaan mee naar voren met de troepen in voorste lijn door ze 1. a priori bij die troepen t.b. te stellen, dus te verdeelen, te decentralisseeren 2. a postiori in de voorste lijn in te zetten, wanneer en waar ze dadelijk noodig blijken. 264

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 30