front van 150 m. inplaats van de 550 m. op 400 m. afstand worden bevuurd Derhalveeen prachtsteun gedurende een zeer korte fase van den aanval en dan bovendien nog in het uitzonderlijk gunstige geval van een uitgangsopst. op ongeveer 500 m. (denk aan onze terreinen) Hoe denken onze Indische mitraillisten erover Het oordeel van Majoor Tielrooy stemt vrijwel overeen met het geen de Belg schrijft hij acht haar de minst aantrekkelijke. En zoodoende komt hij tot de conclusie wij komen hierop nader terug dat alle thans genoemde methoden groote nadeelen heb ben, zoodat men in de practijk van het gevechtsveld dikwijls zal moeten volgen in of kort achter de voorste lijn. Kapitein van Mourik stelt zich op felle wijze hiertegenover (I.M. T. '29, No. 2) optreden in voorste lijn staat z.i. gelijk met zelfvernietiging dat leerde de oorlogservaring. Z.i. zal een komende oorlog d i t aantoonen men -mag van de zware M. niet meer vragen dan het wapen geven kan (denk aan gewicht, benoodigde tijd om in stelling te komen, 3 bedieningsman schappen) O k in voorste lijn komt er toch telkens een scherm voor het wapen derhalve is er z.i. maar één methode of een ope ning maken of over de troepen schieten. Z.i. behooren de kms. in voorste lijn (denk hierbij aan de affuit-Bakker terwijl het schieten over eigen troepen e n het schieten door openingen als methode gehandhaafd moet blijven zij kunnen geen van beide worden gemist. Aan een eenheidsmitr., die zoowel de taak van licht als zwaar kan vervullen, gelooft hij niet. Hiermede zijn we geplaatst tegenover de beschouwing over de derde methode mee met de infanterie in voorste lijn En wederom grijpen wij dan naar dat artikel van den Belgischen schrijver in het B.B. II ne reste plus que la solution, consistant a pousser les mitrs. en tout premier échelon, oü il leur sera permis de tout voir, de tirer dans n'importe quelle direction sans être gênés (maar behalve dan toch door den vijand et oü le problème de la liaison ne se pose pas Dan blijft echter de vraag: a priori decentraliseeren en t.b. stel len of a postiori inzetten na ze verzameld achter het front dei- voorste af dn. te hebben gehouden, al naar gelang en daar, waar ze noodig zijn Een Duitsch schrijver (M.W.B. 4-5-'29) verdedigt krachtig dit laatste eerst in den loop van het gevecht en niet in den aanvang wijzen de omstandigheden uit waar en hoe de M. moeten benut worden. 267

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 33