In dit opzicht aldus Tonnet vergeten wij alweer de oorlogs- lessen. Toen verweten we de mitraillisten, dat zij onafhankelijk wilden blijven, artillerietje speelden, zich niet in de inf. lieten inlijven. Thans, weer tien jaar later, vergeten wij de werkelijkheid van het gevechtsveldwillen hen gegroepeerd en gemaskeerd laten in handen van den B. C. als een soort artillerie d'appui direct Maar dan zullen zij immers niet kunnen schieten juist als zij schieten moeten, mede door de ongelukkige verbinding Waarom hen dus niet meegeven aan de cien in voorste lijn pour les appuyer en toutes circonstances et instantanément d'un feu puissant Laten wij aldus Tonnet, en hier wijst hij m.i. ook ons de juiste richting aan toch alle uitersten verwerpen De verdeeling der mitrs blijft zuiver een kwestie van omstan digheden, hoofdzakelijk afhangende van het terrein Hier ligt ook voor ons de oplossing. a. In zeer vlak of zeer bedekt terrein hier is het gebruik achter het échelon de feu dikwijls moeilijk of onmogelijk dus naar voren met het échelon de feu b. In open of afwisselend, doorsneden terrein (coupé): hier kan dikwijls een achterwaartsche opstelling een soliede vuurbasis vormen En zoodoende kan men zich en wij meenen dit voor onze verhouding ook te kunnen aanbevelen t.a.v. de verdeeling met dezen regel behelpen 1. als regel bij de cien, in voorste lijn het minimum aan M. en zelfs in het geheel geen indien het terrein dit toestaat 2. Voor de vuurbasis bestemmen het grootste deel der M., en zelfs indien het terrein dit toestaat alle M. daarbij zoo lang mogelijk over de troepen en door de openingen heen schieten Het échelonnement. Hierbij dient de vraag beantwoord te wordenhoe moet de vuurbasis ingericht worden alle M. bij elkaar of geéchelonneerd in het waarschijnlijke gevechtsveld De vuurbasis moet volgens het Fr. regl. voldoen aan a. Zij moet als het ware preventief kunnen neutraliseeren die deelen van het aanvalsterrein, welke men bezet of zelfs maar verdacht denktzij moet vernietigend kunnen werken op die deelen, welke niet als doel aan de art. zijn opgegeven. 270

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 36