308 ■en een voorbereiding of beslissing zal vormen voor de op den volgenden dag te behalen overwinning. „Alors l'audace naitra qui dissipera les fantömes et assurera le succès". Degene, die in het begin van den oorlog de list gebruikt om den vijand door vuren te verleiden dit vuur te beantwoorden (le feu attire le feu), zal hiermede een moreel overwicht op zijn tegenstander bereiken. Een bewaking door posten, indien reeds contact met den vijand is verkregen, voldoet niet 's nachts. Door het vastleggen van een vuursysteem met auto matische wapens, dat slechts op bevel van den commandant in werking mag worden gesteld, geeft men aan den troep de zekerheid van een werkdadige bescherming, waardoor den vijand wordt belet te dicht te naderen en onver wachte beschietingen worden voorkomen. Zoowel na een overwinning als na een échec is het noodig, dat volledige beveiligingsmaatregelen worden genomen gedurende den nacht. De nachtelijke aanvallen moeten minitieus zijn voorbereid, ook in moreel opzicht. „Chacun, du plus petit jusqu'au chef, doit être exactement fixé sur son róle, mission, direction, liaison, objectif'. De artillerie zal of enkele minuten voor den aanval een „déluge de projectiles" op het doel werpen óf in het geheel niet schieten, een tusschenweg mag niet gekozen worden. De uitdrukkelijke order niet te vuren is een van de voorwaarden van het succes. Het is noodzakelijk als voorzorgsmaatregel een gegradueerde aan den staart van elke colonne te doen volgen, omdat de nacht op zonderlinge wijze de „défaillances individuelles" tot uiting brengt. Het uur waarop de nachtelijke aanval zal worden ingezet, hangt af van het doel, dat men wenscht te bereiken. Wanneer men slechts gevangenen wil maken, 's vijands verbindingen wil verontrusten of het overdag behaalde succes wil uitbuiten, zal men den voornacht moeten kiezen. Wanneer men echter een bepaalde opstelling wil bereiken en behouden, is de nanacht aan te bevelen, omdat den vijand dan de tijd en de mogelijkheid worden ontnomen om een tegenactie in te zetten. De moeilijkheden, welke zich bij het nachtgevecht voordoen, vergrooten, naarmate de afdeeling welke de onderneming uitvoert, grooter is. Algemeen wordt aangenomen, dat het bataljon de afdeeling is welke het meest geschikt is voor dergelijke ondernemingen. „La nuit, le nombre perd beaucoup de son importance. II faut réaliser la surprise et celle-ci ne reste pas localisée au point attaqué elle s'étend rapidement, surtout parmi les troupes non aguerries, au début d'une guerre". Wat er ook gebeure, er mag niet geschoten worden anders is het zeker, dat een échec zal worden geleden. „On se fusille réciproquement, c'est le désordre, et l'ennemi a beau jeu". De voorbereiding is de voornaamste factor voor het slagen van het nacht gevecht. Men moet de troepen overdag voor hun aanvalsdoel brengen, hen de zichtbare herkenningsteekens aanwijzen en hen doen waarnemen hoe bij het vallen van den avond die herkennigsteekens tegen den hemel afsteken en welke verandering het uiterlijk bij duisternis ondergaat. Bij de verdediging moet actief worden opgetreden. De passieve verdediging deprimeert. Elke offensieve beweging van den vijand moet onmiddellijk worden beantwoord met een krachtigen tegenstoot, of, indien althans de om standigheden zich er toe leenen, door het inzetten van een energieke tegen actie, welke den vijand tijdens de uitvoering van zijn aanval verrast en zijn wilskracht breekt. Bij het nachtgevecht meer nog dan bij andere ondernemingen moet de commandant te midden van zijn troep zijn. „II doit 1'animer, la rassurer par sa présence, en être l'ame". De aanvaller zal alles er op moeten zetten om het voordeel, het effect van de verrassing, te bereiken. Hij zal tot op korten afstand van den vijand moeten kunnen naderen om op deze wijze tot een minimum te reduceeren, den tijd gedurende welken hij, zonder verdere bescherming, zal zijn blootgesteld aan

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 74