417 10. ORGAAN N. I. O. V. Het Februari-nummer opent met het artikel „Het Verre Oosten in 1933" van de hand van W. J. Lucardie, waarin o.a. worden besproken de onaf hankelijkheidsverklaring van de Chineesche provincie Fukien op 20 November 1933 en de daaraan verbonden gevolgen, zoomede de politieke verwikkelin gen, welke ontstonden door het op 6 December 1933 als onafhankelijke staat uitroepen van West-Mongolië, welks regeering elke betrekking met China, in het bijzonder met Peiping, verbrak. Vervolgens treffen wij aan het IVe, tevens slotartikel van „Uit den Pioniertijd, Temiang het land tusschen Atjeh en Deli", in welk artikel 'Generaal-Majoor b/d A. Kruisheer het zelfbestuur in beschouwing neemt en verschillende gegevens verstrekt omtrent cultuurzaken en financieele aangelegenheden in het Temiangsche. Het in het Januari-nummer aangevangen artikel getiteld „Remontierung auf der Insel Soemba (Sandelhout) durch Kavallerie-Offiziere der Niederl.- Indischen Armee" wordt vervolgd. V.d.B. geeft in het artikel „De oorsprong van oude militaire gebruiken" interessante en zeer lezenswaardige mededeelingen omtrent de herkomst van militaire gebruiken en voorschriften, welke mededeelingen vergaard zijn uit een Engelsch militair tijdschrift en voor een groot deel ook op onze Weermacht van toepassing zijn. Een oproep tot inzameling van gelden voor het aanbieden van een hul deblijk aan Generaal Swart, mededeelingen van het Hoofdbestuur, afdeelings- verslagen, de agenda voor de jaarvergadering 1934, voorgestelde wijzigingen in het Reglement van de Hulpbank en de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek" besluiten het nummer. v. V. 11. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. La Revue d' Infanterie, December 1933. Quelques idees sur l'emploi tactique des mitrailleuses dans l'armée allemande. Vóór 1914 was het aantal mitrailleurs waarover de Europeesche strijd krachten beschikten betrekkelijk gering. Het kader en de officieren waren, uitgezonderd enkele „specialisten" weinig op de hoogte van het technisch en tactisch gebruik van het nieuwe wapen. De mitrailleurs werden in 1914 beschouwd als geweren met groot vermogen, voornamelijk geschikt voor de verdediging. Het gebruik beperkte zich slechts tot a) versterking van de voorste verdedigingslijn door ze daarin verspreid op te stellen, b) het opstellen van de mitrailleurs als zoogenaamde vuurreserve. Hoewel in het begin van den oorlog de Duitsche infanterie door de toe voeging van mitrailleurs belangrijk beter was uitgerust dan de Fransche, kwamen tegen het einde van den oorlog de bewapening en daarmede ook de beginselen betreffende het gebruik van de mitrailleurs in beide legers vrijwel overeen. Sindsdien is de mitrailleur het typische wapen geworden van de infanterie. Aangezien de doctrine van het gebruik van de mitrailleurs in de „Reichs- wehr" de vrucht is van diepgaande studie, wenscht Commandant Cazeilles het Duitsche infanteriereglement te bespreken, „faisons en notre profit". In het gebruik van hun mitrailleurs streven de Duitschers vóór alles na het effect van de verrassing en het effect van het groote aantal. Voor wat betreft de verdediging komen de grondbeginselen vrijwel overeen met de Fransche de mitrailleurs vormen het geraamte van de verdediging en zullen

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 105