418 een dicht afsluitingsvuur leggen voor eiken verdedigingssector de hiervoor bestemde mitrailleurs mogen niet voortijdig het vuur openen, teneinde te voorkomen, dat zij voordat hun eigenlijke taak tot uitvoering komt, ontdekt zullen worden. Bij den aanval zal volgens het Duitsche Infanterie Reglement bij het na deren van den vijand door de infanterie en het afnemen van de bedektheid van het terrein, de vijand moeten worden geneutraliseerd niet alleen door het vuur van de divisieartillerie, maar ook door dat van de zware infanterie- wapens, voornamelijk de zware mitrailleurs. Decentralisatie van de mitrailleurs zal noodzakelijk zijn indien de vuur- steun van de voorste afdeelingen niet op een andere wijze kan worden verzekerd. Indien het terrein onvoldoende uitzicht geeft, zoomede bij duisternis, zullen de mitrailleurs reeds bij het begin van den aanval aan de voorste infanterie- afdeelingen worden toegevoegd. Centralisatie zal overigens regel zijn. Tijdens den aanval zal de voornaamste zorg van den commandant van de mitrailleurcompagnie zijn, voortdurend invloed uitoefenen op de secties, welke onder zijn rechtstreeksch commando staan, zelfs indien deze ver ver wijderd zijn. Hieruit spreekt een in het kader van de compagnie zelfstandig optreden van de sectie, waardoor het mogelijk blijft op een gewenscht oogenblik de verrassing tot haar recht te doen komen door het vuur van verschillende secties op één doel te concentreeren. Meermalen zal in dat geval van indirect vuur moeten worden gebruik gemaakt, het vuur over en tusschen eigen afdeelingen zal veelvuldig worden toegepast. De mitrailleurcompagnie zal een werkzaam aandeel hebben in de voor bereiding van den aanval, hetzij door de actie van de artillerie aan te vullen, hetzij door haar te vervangen. Verbindingen. De Militaire Spectator, December 1933. Verreschrijfverbinding voor de militaire berichtenwisseling Ie Luitenant C. van Boven geeft een verslag van de te Oldenbroek ge houden kaderverbindingsoefening, waarbij de zoogenaamde verreschrijfver binding werd toegepast en waarmede zeer goede resultaten werden bereikt. Het toestel bestaat uit een gecombineerd zend- en ontvangtoestel vereenigd in een machine iets grooter dan een normale schrijfmachine. De verre schrijvers worden onderling verbonden over telefoongeleidingen van het telefoonnet, hiertoe zijn de toestellen voorzien van een neveninrichting, welke de uitgezonden telegraafteekens voor overbrenging langs telefoonlijnen geschikt maakt en tevens de ontvangen signalen weer in den vereischten vorm aan den verreschrijver toevoert. Ter verklaring van de werking geeft Schr. het volgende voorbeeld „Wordt bijv. bij een verreschrijfverbinding tusschen P en Q door den schrijver te P de toets „a" op het toetsenbord aangeslagen, dan wordt zoowel op het eigen papier als op dat in de machine te Q de letter „a" afgedrukt.. De over te brengen tekst verschijnt dus op hetzelfde oogenblik, waarop hij aan de zendzijde wordt getypt, aan de ontvangzijde op het blad, terwijl tevens door het eigen toestel een copie van de tekst wordt geleverd. Deze copie is. een waarborg voor het juist overkomen en vormt bovendien een archiefstuk (net-minute) Tijdens de ontvangst kan men direct 2 tot 5 doorslagen verkrijgen door gebruik van gecarboniseerd papier, hetgeen het snel doorgeven van bericht of bevel ten goede kan komen. Aan de ontvangzijde behoeft geen enkele bedieningsfunctie te worden verrichthet ontvangende toestel wordt geheel van uit het zendende bestuurd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 106