423 Zooals schr. dat uitdrukt, is „the ammunition situation incalculable, de fending so much as it does on road congestion and enemy action, but it is „obvious that demands will be great." Hij acht het waarschijnlijk, dat de getallen, welke op grond van vredesoefeningen zijn verkregen, in den oorlog zeker verdubbeld zullen worden. Het is de taak van den Gen. Staf, de munitiehoeveelheid vast te stellen, welke gereed moet liggen op een aanvullingsplaats en van de diensten van aan- en afvoer, zorg te dragen, dat deze hoeveelheden tijdig ter plaatse aan wezig zijn, d.w.z. op het wederom door den Gen. Staf aan te geven tijdstip. Om tot een zoo juist mogelijke beoordeeling van de vereischte hoeveelheid te komen, dient uitgegaan te worden van de voor den hoofdaanval noodig geachte aantallen. De factoren, welke aanleiding geven tot een groot munitieverbruik, zijn a. het gebruik maken van „barrage fire" (vuurwals) en b. het langzame tempo, waarin de infanterieaanval voortgang vindt. Wat betreft het sub a genoemde punt, geeft schr. enkele getallen, welke weinig afwijken van de te dien aanzien tot dusverre gehuldigde opvattingen. Van belang is de opmerking, dat geen algemeene lijn gegeven kan worden, om met voldoende veiligheid de maximum benoodigde hoeveelheid vast te stellen. Ten aanzien van het tempo van den infanterie-aanval is schr. de meening toegedaan, dat in den bewegingsoorlog veilig een grooter getal mag worden aangenomen, dan men gewoonlijk doet (100 yards per minuut van de uit gangsopstelling uit met een gemiddelde van 100 yards per 3 minuten in de verdedigende zone), hoewel hij tot staving van deze aanname de noodige motiveering achterwege laat. Met betrekking tot het steunen van den aanval teekenen wij het volgende aan. Tegenwoordig, aldus schr., begint de „barrage" op of onmiddellijk voor het tijdstip, dat de aanval onder het vuur van den verdediger zal komen om niet te eindigen, voordat de achtergrens van de vijandelijke voorste opstellingen bereikt is. Het groote bezwaar van deze methode is, dat geen rekening wordt gehouden met of voordeel getrokken uit den aard van het verdedigende vuur gedurende de verschillende phasen van den aanval. Schr. licht aan de hand van enkele schetsen het verloop van een aanval toe en is op grond van hetgeen men van den verdediger in het algemeen kan ver wachten, van oordeel dat gedurende den aanval op de vooruitgeschoven posities voornamelijk, voor zoover de directe steun betreft, volstaan kan worden met het schieten van een niet te dik rookgordijn. Gedurende de volgende phase, waarbij men de vijandelijke posities reeds dichter heeft weten te naderen, zal rekening moeten worden gehouden met 's vijands voorbereid en voor de verdediging van beslissende beteekenis te achten mitrailleurvuur. Hierop wenscht schr. een artillerie-vuur, dat het karakter moet dragen van een „lethal barrage", teneinde een afdoende neu tralisatie te kunnen bereiken. Dit artillerie-vuur moet doorgezet worden tot voorbij de „defending support localities", een afstand, welke afhankelijk is van den aard van het terrein en de bezetting daarvan door den verdedi ger, doch welke gemiddeld gesteld kan worden op 3 a 4 honderd yards. Schr. besluit zijn artikel met het geven van een uitgewerkt voorbeeld, waarbij voor iedere phase van den aanval aantal en soort der benoodigde munitie is vastgesteld. Per stuk worden daarbij in totaal afgegeven 188 schoten, waarvan 28 rookprojectielen. (The Journal of the Royal Artillerie, Jan. 1934). Het internationale concours hippique te Genève. De Revue Militaire Suisse van Januari .1934 bevat een uitgebreide beschrij ving en beoordeeling van ruiters en paarden, welke aan het te Genève gehouden concours hebben deelgenomen. In verband voorts met de omstan digheid, dat een tweetal Indische officieren tot de deelnemers behoorden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 111