428 De militaire geest, hoewel de menschlievende kant waardeerend, beseft soms niet de militaire waarde van het voorkomen van ziekten, hoewel dit de beste manier is om de bijdrage aan geoefende manschappen te versterken. Om ziekten te voorkomen en om de menschen gezond te houden, wordt de bestudeering van de volgende zaken aangeraden le. Medische aardrijkskunde precies weten in welke streken bepaalde ziekten meer voorkomen dan in andere plaatsen, enz. 2e. militair-medische inlichtingsdienstde inlichtingen omtrent den gezond heidstoestand van den vijand 3e. ziekten gedurende de mobilisatie-periode pas gemobiliseerde troepen zijn bevattelijker voor besmettelijke ziekten, dus moet de controle op besmettelijke ziekten nauwkeuriger zijn 4e. watervoorziening men moet niet alleen zorgen voor drinkbaar water, maar men moet ook weten waar en over hoeveel water men kan be schikken 5e. voeding vooral in de tropen en op de schepen, avitaminosen voorkomen. Zoo zijn er nog talrijke medische onderwerpen, welke van militair belang zijn. „The new concept of training for medical department reserve officers' by Colonel Louis B. Wilson (The military surgeon, Dec. 1933). De reserve-officieren van gezondheid in Amerika hadden tot voor kort geen eigenlijke militair-medische opleiding. De beste oplossing zou zijn, indien de artsen tijd konden vinden zich in militaire centra een tijdlang te oefenen in actieven dienst en indien de Vereenigde Staten van Amerika de onkosten daarvan zouden dragen. Vier jaren geleden heeft de Mayo-stichting te Rochester in Minnesota er iets op gevonden. De jonge reserve-officieren van gezondheid worden gedu rende veertien dagen geoefend 's middags en 's avonds in militair-medische aangelegenheden, terwijl zij den ochtend voor hun eigen studie of werk gebruiken. In 1929 volgden 30 reserve-officieren van gezondheid dezen cursus, in 1930 een en vijftig, in 1931 negen en zestig en het vierde jaar 1932 volgden honderd drie en dertig reserve-officieren van gezondheid dezen cursus. Nu komen ook van andere staten reserve-officieren van gezondheid naar Minnesota. De bedoeling is, dat in alle staten zulke centra gevormd worden. Alhoewel sommigen de militaire waarde van zoo'n korten cursus in twijfel trekken, vinden zeer velen het toch van groot belang, dat den reserve officieren van gezondheid toch eenige kennis wordt bijgebracht betreffende specifiek militair-medische zaken. Uit dit artikel blijkt, dat aan de opleiding van de reserve-officieren van gezondheid in Amerika nog wel iets ontbreekt. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 116