1 peloton-M. 1 (6 mitr.) en 1 batterij-A. I Bg. (4 stukken), welke troepen op 10-6-1934, 6.30 v.m. te BONGAS (zie kaartblad 48 B, paal 19 aan den rijweg CHERIBON TOMO) ter beschik king zijn van den detachementscommandant (Cdt. Inf. IV), die de opdracht om 4.00 v.m. ontving. 1 pel.-C. 1. en 1 sie-l-Mar. I, opgesteld nabij SINDANGDJAWA 1 (zie kaartblad 48 B), komen mede ter beschikking van den de tachementscommandant. Gegevens. De Roode troepen beschikken over 15 cm. geschut en over gasgranaten. De sawahs zijn droog, de padi is gesneden. Het terrein Noord en Zuid van dat, voorkomende op de foto, is slechts voor kleine infanterie-patrouilles begaanbaar. Werktuigen, gereedschappen en rollen ijzerdraad (gewapend en ongewapend) zullen in ruime mate op 10-6-1934, 10.00 v.m. te RADJAGALOEH worden beschikbaar gesteldaldaar zullen te vens op hetzelfde uur 200 koelies beschikbaar zijn tot den avond van 12-6-1934. 1 sie.-Pi. 1 zijn op 11 en 12 Juni 1934 ter beschikking van den detachementscommandant voor technischen arbeid. Gevraagd: 1. De verdeeling van de ter beschikking gestelde troepen (voor wat betreft de infanterie tot in sectiën nauwkeurig) op de foto aan te geven. Motiveer in het kort de gekozen strook, waarin weerstand zal worden geboden. 2. Geef eveneens op de foto de opstellingsplaats aan van alle mitrailleurs (met schootsvelden), de gevechtsdekkingen der onderdeelen van de batterij van AIBg., der g. (k)- en km. groepen in eerste linie en der commandoposten van den det. cdt. en van de cie.cdtn. 3. Welke pionierswerkzaamheden acht gij gewenscht en moge lijk om met het oog op den beschikbaren tijd uit te voeren en hoe moet daarvan de volgorde van uitvoering zijn 4. Welke taak is daarin toebedeeld aan de pioniers, welke aan de militairen en welke aan de koelies 5. Maak een schets (doorsnede en plattegrond, schaal 120) van een scherfvrije schuilplaats voor 1 groep, van het type, dat in de door U gekozen opstellingen het meest zal worden toegepast. 6. Geef een teekening van de door U gekozen prikkeldraad versperring en bereken den benoodigden tijd en de hoeveel heid materialen voor een lengte van 100 m. 391

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 79