verdediging van het oorspronkelijke N. vak van de stelling moeten overnemen. De voor den inzet van den tegenaanval door Inf. Ill te volgen opmarschstrook kan geen andere zijn dan die tusschen den rug van de G. PRAHOE en het paardenpad van KRIKILAN 1. Aangezien het zeer goed mogelijk is, dat de vijand reeds in bezit is van den Z. rand van de kampongstrook in de omgeving van km 39, voordat de tegenaanval van Inf. Ill tot uitvoering komt, en in dezen kampongrand geboden weerstand den tegen aanval van Inf. Ill zou verlammen, is het gewenscht, Inf. Ill tot het bereiken van dien rand met artillerievuur te steunen. Voor dat doel is een enkele batterij van A. II Bg. voldoende waarschijnlijk kan een der batterijen van A. II Bg. zonder ver andering van stelling vuur op den kampongrand brengen. Aan gezien uit het stellingterrein van A. II Bg. zoowel de kampong rand als de opmarschstrook van Inf. Ill wordt ingezien, kan de samenwerking der artillerie met de infanterie door middel van vuur op uit de batterij waargenomen doelen, en derhalve zonder tijdverlies, worden tot stand gebracht. Overigens zal A. II Bg. vuur kunnen brengen op doelen in het open terrein ten N. van den kunstweg, aangezien ongetwijfeld op den G. PRAHOE (bij Inf. XIII) een berichtofficier van A. II Bg. is opgesteld, die doelen in dat open terrein kan waarnemen en telefonisch kan melden. Dit vuur van A. II Bg. zal er toe kunnen bijdragen den vijand voor het door C. 6 en Wr. 2 te vormen front tot staan te brengen. Uit het vuurplan voor de verdediging van de PRAHOE-stel- ling zal den Det. Cd. bekend zijn, in hoeverre mitrailleurs van het bij Inf. XIII ingedeelde peloton M. 6 beschikbaar zijn, om den tegenaanval van Inf. Ill ook door mitrailleurvuur te doen steunen. Dank zij de verhoogde opstelling dezer mitrailleurs (aangenomen dat zij op den G. PRAHOE staan) hebben de be dieningen inzicht in het opmarschterrein van Inf. Ill en kan de samenwerking met Inf. Ill op dezelfde eenvoudige wijze tot stand worden gebracht als voor A. II Bg. het geval is. II. Het besluit van den Det. Cd. 1. C. 6 en Wr. 2, onder commando van den oudsten officier (Cd. C. 6) brengen den vijand tot staan door de lijn Z. N. km 40 KALI PORONG te bezetten. 2. Inf. Ill zal den doorgedrongen vijand ter hoogte van km 39 in de Z. flank aangrijpen en terugwerpenopmarschstrook ten O. van het paardenpad van KRIKILAN 1. Vervolgens neemt Inf. Ill de verdediging van het oorspronkelijke N. vak over. 396

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 84