22 van den verplegingsdienst de onafgebroken handhaving van den oorlogstoestand gedurende enkele dagen, gepaard aan verandering der legeringsplaatsen, gewenscht. 57. Teneinde daarbij de troepen toch tijdig van een avondmaal te kunnen voorzien, is het noodig, dat in de keukenwagens wordt gekookt tijdens den marsch, dan wel op de opstellings plaats van den bagagetrein gedurende een gevecht. Het gebruik van de keukenwagens onder deze omstandigheden vormt een belangrijk onderdeel der oefeningen. 58. Indeeling van keukenwagens bij den gevechtstrein is in het algemeen ongewenscht, al ware het slechts in verband met de techniek van het koken; daarentegen is indeeling van de filter wagens bij den gevechtstrein normaal te achten. X. Treinen. 59. Voor het toezicht op en de discipline bij de treinen zal bij troeperioefeningen steeds het bij de O.On. uitgetrokken per soneel (maar ook niet meer) worden beschikbaar gesteld. Niettemin kunnen voor het overwinnen van moeilijkheden op den marschweg, zooals zware hellingen, manschappen tijdelijk ter beschikking worden gesteld van den commandant van den trein. 60. Voor de gedragsregels gedurende den marsch wordt ver wezen naar het terzake vermelde in het Voorschrift op den Dienst bij de Treinen (Uitgave 1932), Hoofdstuk VIII ad A. 61. Er dient tegen te worden gewaakt, dat de treinvoertuigen worden overbelast en zeker dient te worden voorkomen, dat zulks geschiedt met goederen, welke niet tot de voorgeschre ven uitrusting dier voertuigen behooren. 62. Men trekke de B.Tn. niet eerder bij de troepen aan dan zij daarbij benoodigd zijn. Op het gevechtsveld zullen zij in den regel eerst na het intreden van de duisternis aangetrokken kunnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 156