Blauwe vliegtuigen meldden de aankomst te Tjikampek in den namiddag van een R. troepenmacht ter sterkte van naar schatting 2 Regimenten Infanterie met motorartillerie en treinen, welke troepenmacht hier kennelijk tot legering overging. Blauw A. De concentratie van de Ie Divisie verloopt zoodanig dat nog 1 Bataljon Infanterie gedurende den nacht de rivier bij Wadon zal kunnen overschrijden. Ook G. I is vanaf 6 n.m. van den 8en Maart beschikbaar. De rest van de Divisie kan eerst op 9 Maart te 6 v.m. uit Tjikalong Wetan afmarcheeren. B. Luchtstrijdkrachten a. Luchttoestand zie stuk II. b. In den namiddag van 8 Maart komen boven de reeds inge deelde vliegtuigen ter beschikking van den Divisie Comman dant op het vliegveld Andir 6 C.V.E./D-vliegtuigen. 6 C.-jagers. c. De C.L. meldt zich 6 n.m. bij den Divisie Commandant te Tjikalong Wetan. d. Landingsterreinen intact volgens momenteelen toestand. 4. Te 8 n.m. besluit de Divisie Commandant voor den 9en Maart a. Het vooruitgeschoven detachement versterkt door Inf. XV zal bij het aanbreken van den dag den vijand tot in de lijn Goenoeng-hed j o (31 B El) Sempoer (30 D D 7) terugdringen b. De rest van de Divisie vanaf 6-30 v.m. gereed voor den af- marsch c. G. I zal gedurende den nacht reserve overgangen maken ter hoogte van Wadon en bij Parakankadoe (31 B G. 2/3). d. Luchtstrijdkrachten. Wordt gevraagd het advies van den C.L. ten aanzien van het gebruik van de luchtstrijdkrachten neer te leggen in 1. het volledig bevel voor den C.L. 2. het punt betreffende de luchtstrijdkrachten in het algemeen bevel van den Divisie Commandant. e. Commandopost Divisie Commandant na 6 v.m. bij Wadon. De Leider, 478

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 52