STUK II. Luchttoestand op 8 Maart 1934 7 n.m. Blauw. 1. In den loop van den 8sten Maart werden door de divisionaire luchtstrijdkrachten verkenningen uitgevoerd in de richting Tji- kampek, voorts eenige photoopdrachten (rivierovergangen over de Tjisomang, de Tjilalawi, de Tjikao bij Poerwakarta en de Tjitaroem bij Krawang) enz. 2. Verkenningen op grooteren afstand werden uitgevoerd door patrouilles uitgezonden door het Hoofdkwartier te Bandoeng. Blauw zette nog geen jagers in. 3. Na versterking van de divisionaire luchtstrijdkrachten in den namiddag van 8 Maart, beschikt het Hoofdkwartier in West- Java niet meer over luchtstrijdkrachten. Rood. 4. De actie van de Roode luchtstrijdkrachten beoosten de Tji taroem beperkte zich tot door patrouilles in verband uitgevoerde verkenningsstooten op groote hoogte langs de hoofdwegen. De vijand ging hier niet tot den aanval over. In de omgeving van Batavia werd de verkenning van de BI. luchtstrijdkrachten door R.-jagers, afweer geschut en afweer mi trailleurs ernstig bemoeilijkt. Slechts aan één op groote hoogte vliegende BI. verkennings-patrouille gelukte het betreffende de bezetting van Batavia eenige globale gegevens te verzamelen o.m. dat het vliegterrein Tjililitan door de vijandelijke luchtstrijd krachten werd geoccupeerd. 5. De R. jagers zijn van het type X (max. snelheid en stijg- vermogen iets grooter dan van den C.-jager, twee mitrailleurs kal. 7 a 8 m.m.). De R. verkenningsvliegtuigen zijn van het type Y (2 zits- toestellen met iets minder snelheid en stijgvermogen dan de C. V. E./D, 1 of 2 vóór-mitrailleurs, 1 beweegbare-mitrailleur 7 a 8 m.m.). De Leider, STUK III. Bepalingen in verband met den vredestoestand. 1- De oorlogstoestand treedt in om 8 v.m. op welk uur wordt aangenomen dat op 9 Maart 1934 de dag aanbreekt. 2. De roode vliegtuigen zijn voorzien van roode wimpels, die van de leiding van witte wimpels aan de vleugelstijlen. 479

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 53