3. Teneinde het type van de in stuk II aangegeven vliegtuigen na te bootsen zullen de Bl.-jagers en de Roode verkenningsvlieg tuigen op niet meer dan 95 van het beschikbaar motor vermogen mogen vliegen. Daartoe zal de gashefboom hoogstens in den stand mogen worden geplaatst, welke bij horizontaal vliegen het toerental ongeveer 100 toeren minder doet zijn, dan bij volge- opende gasklep in denzelfden vliegstand mogelijk is. 4. Het luchtgevecht wordt aangegeven door één enkelen aanval, waarna het doel moet worden losgelaten en beide partijen de gegeven opdracht vervolgen. Een zelfde doel wordt slechts één maal aangevallen. Van het vliegend personeel mag niet meer worden geëischt dan 4 vlucht-uren per man. 5. De vliegtuigen van BI.-oorlogsuitrusting in verband met uit. te voeren opdracht, echter zonder bommen. 6. Verbindingen. a. C.P- Leider in de Waarnemersschool. b. C.P. C.L. BI. bij 2 V.A. c. Verbinding C.L. Divisie Commandant (Leider) wordt tot stand gebracht door een verplaatsbaar radiostation bij 2 V.A. met het station in de Waarnemersschool. d. De verbinding Bl.-vliegtuigen L.W-S. Divisie-Commandant wordt tot stand gebracht door het groote radiostation. e. Verb. Leider C.L. Rood per radio van de Genie. Berichtkoker terrein L. W. S. Divisie-Commandant zal door de zorg van Commandant 1 V.A. worden ingericht zoo dicht mogelijk bij den C.P. van den Leider. Het personeel voor het B.K-t. zal worden geleverd door Hoofd Vliegschool. 7. Van alle door den C.L. te geven waarnemingsopdrachten wordt een afschrift aan den Leider verstrekt. De uitvoerder van de opdracht meldt zich voor de start bij den Leider teneinde voor zoover noodig aanwijzingen te ontvangen in verband met den tactischen toestand. 8. De oefening eindigt te 3 n.m. op welk uur alle vliegtuigen naar Andir terugkeeren. 9. Bespreking 10 Maart 11 v.m. in de Officiers Mess te Andir.. De Leider, STUK IV. Aanwijzingen voor de Roode Luchtstrijdkrachten. 1. Samenstelling en indeeling zie „Order voor de Tactische Luchtvaartoefening op 9 Maart 1934". 480

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 54