Eagle 1 escadrille van 9 jager-verkenners, 2 escadrilles a 6 verkenner-bommenwerpers. Furious 1 escadrille van 9 jager-verkenners, 2 escadrilles a 6 torpedovliegtuigen-bommenwer pers, 2 escadrilles a 6 verkenner-bommenwerpers- Deze moederschepen kunnen ongeveer de volgende aantallen vliegtuigen medenemen Courageous 60 vliegtuigen, Glorious 60 vliegtuigen, Eagle 40 vliegtuigen, Furious 60 vliegtuigen, Argus 20 vliegtuigen, en Hermes 25 vliegtuigen. Op 3 van deze schepen zijn dus van 20 tot 24 bomvliegtuigen aanwezig, op de Eagle 12. Dit wil echter in 't geheel nog niet zeggen, dat dit altijd het geval is. De uitrusting aan vliegtuigen wordt voor elke actie af zonderlijk bepaald echter zal het aantal volwaardige bomvlieg tuigen als regel niet meer dan 1/3 van het totaal aantal vliegtiugen bedragen, op zijn allerhoogst de helft, omdat een moederschip altijd een vrij groot aantal jagers noodig heeft om zichzelf te beschermen. Dit zou dus worden voor de Courageous 20, voor de Glorious 20, voor de Eagle 14, voor de Furious 20, voor de Argus 7 en voor de Hermes 8. Engeland is bovendien in het bezit van de watervliegtuig transportschepen Pegasus en Ark Royal. Over de hoeveelheid vliegtuigen die deze schepen mede kunnen voeren konden geen gegevens worden gevonden, doch wij gelooven dat hierop nog geen 20 vliegtuigen aanwezig zullen zijn. Wel zullen deze vliegtuigen over 't algemeen geschikt zijn voor het luchtbombardement, mits op niet te groote hoogte uitgevoerd. De U.S.A. zijn in het bezit van de moederschepen Saratoga, Lexington, Langley en Ranger. Normaal zijn deze schepen als volgt uitgerust Saratoga 4 escadrilles jagers, 4 escadrilles verkenners, 2 escadrilles torpedovliegtuigen-bommenwerpers. 489

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 63