De wagen is voorzien van 3 assen, waarvan de twee achterste met een worm en wormwieloverbrenging van 1 op 5.25 worden aangedreven. De wielen, welke worden aangedreven zijn z.g. onafhankelijk afgeveerd. Door deze 3-assige uitvoering, in combinatie met de onafhan kelijk afgeveerde drijfwielen, welke nog van een afneembare rupsketting kunnen worden voorzien, is de wagen niet uitsluitend aan de wegen gebonden. De maximum snelheid welke op den vlakken weg kan worden ontwikkeld bedraagt omstreeks 70 km. per uur, terwijl in het terrein onder de meest gunstige omstandigheden een snelheid van omstreeks 30 km. per uur kan worden verkregen. Besturing. De pantserauto is z.g. dubbel bestuurbaar. De wagen behoeft daardoor niet gedraaid te worden om in tegengestelde richting te kunnen wegrijden. De bestuurders kunnen eikaars taak direct overnemen. Het voordeel van de dubbele besturing komt vooral tot uiting bij een optreden langs smalle wegen. De kleinste draaicirkel van den wagen bedraagt 4.4 m. Remmen. De wagen is voorzien van hydraulische remmen, op de vier achterwielen, welke van beide bestüurderszitplaatsen kunnen worden bediend. Om te voorkomen dat de stilstaande wagen in beweging komt, is een handrem op de transmissie aangebracht, welke uitsluit/end door den voorsten bestuurder kan worden bediend. Accessoires. Voor en achter is een schijnwerper aangebracht, welke door een pantserplaat kunnen worden afgedekt, terwijl nog twee kleine grenslichten de breedte van den wagen aangeven. Binnen zijn verder nog een 8-tal lampen aangebracht. In den koepel is voor de luchtverversching een ventilator aanwezig, terwijl tenslotte het dashboard van de normale contro le-apparaten voor de snelheid, de smering van den motor en de werking van de dynamo, is voorzien. v. IJ. 584

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 40