Onderofficieren, (behalve voor Onderluitenants) a. Berisping als nieuwe straf. b. Licht arrest ten hoogste 21 dagen, ter vervanging van kwar tierarrest één maand. c. Verzwaard arrest ten hoogste 14 dagen, ter vervanging van kamerarrest ten hoogste 3 weken. d. Streng arrest ten hoogste 14 dagen, ter vervanging van alle vroegere celstraffen. e. Terugstelling in de plaats van de vroegere degradatie. (Provoost is feitelijk omgezet in streng arrest. Cachot of gat is vervallen. In tegenstelling met de vroegere degradatie, thans terugstelling eventueel van rang op rang. Politiekamer is voor onderofficieren vervallen) Onder onderofficieren worden ook begrepen brigadiers en Korporaals. Mindere militairen (Hieronder te verstaan, zij die geen rang bekleeden) a. Berisping als nieuwe straf. b. Licht arrest ten hoogste 21 dagen, ter vervanging van Kwartier arrest hoogstens één maand. c. Verzwaard arrest ten hoogste 14 dagen, ter vervanging van politiekamer hoogstens 3 weken. d. Streng arrest ten hoogste 14 dagen, komt overeen met de vroegere provooststraf. e. Terugstelling naar een lagere klasse, als nieuwe straf. f. Plaatsing in de tweede klasse van militaire discipline is on veranderd gebleven. (Alzoo vervallen strafexerceeren werktoeren enz., en cachot of gat). De militair, die streng arrest ondergaat, is uitgesloten van het verrichten van dienst buiten de localiteit, waarin hij de straf ondergaat. (Dit geldt dus zoowel voor de officieren en onderoffi cieren als voor mindere militairen). B. Straffen bij een leger te velde. Voor de officieren slechts berisping en arrest. Voor de onderluitenants berisping arrest en terugstelling. Voor de overige onderofficieren alle straffen behalve verzwaard arrest. Voor de mindere militairen als voren. Behalve de hiervoren genoemde „hoofdstraffen" bestaan er nog verschillende bijkomende straffen. In het gewone strafstelsel kunnen aan militairen beneden den rang van onderluitenant, de navolgende bijkomende straffen worden opgelegd 599

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 55