624 Interessant is het, in hetzelfde tijdschrift verschenen ongeteekende artikel „A horsea Ihorsemy kingdom for a horse." „I would like to know why every soldier who wants te get on has, first „of all, to get on a horse. The number of chaps at the Staff College, who „spend two miserable years being horsey so as to satisfy the Moloch of all „the Mammals has got to be counted to be believed." Naar aanleiding van vorenstaand citaat uit een der met „Mouse" onder- teekende (en zeer lezenswaardige H.) artikelen uit „The Journal of the United Service Institution of India, waarbij met „chaps" blijkbaar infanterie- officieren zijn bedoeld artillerie en cavalerie-officieren zijn niet „miserable „of course at having to get on a horse" heeft S. de waarde en beteekenis van het paard en van de paardensport eens scherp belicht. S. betreurt het, dat inderdaad bij de betrokkenen een zekere minachting bestaat ten aanzien van de waarde van het paardrijden voor een infanterie-officier, hetgeen, aldus S. „is he result, presumably, of the mechanization mania, and in my „opinion, it is a most unfortunate result, and one that is very adverse to „efficiency and to creation of leaders a fact, which I hope to prove in this „short article," S. zet uiteen, hoe hij er toe gekomen was, op gronid van oorlogservaringen, na den Zuid-Afrikaanschen oorlog, aan te dringen op het bereden maken van de compagnies-commandanten. Een jaar of twee daarna werden deze commandanten inderdaad bereden de militaire autoriteiten hadden blijkbaar overeenkomstige ondervindingen verkregen. Schrijver betoogt verder, dat ook in tijd van vrede, een comp.odt. onmogelijk zijn compagnie kan oefenen, zonder daarbij van een paard gebruik te maken, Daarom kan een infanterie- officier nimmer een goed instucteur zijn, indien hij niet behoorlijk kan rijden en indien hij geen goed instructeur is, kan hij evenmin een goed leider en bevelhebber worden. „We do not want all our generals to come from „the cavalry or artillery." S. haalt dan verschillende voorbeelden aan, o.a. van een bataljonscom mandant, die nimmer te paard steeg, doch dat steeds achter zich aan liet geleiden. Deze commandant had een kranig figuur en was zeer kundig in vele opzichten, doch hij was bang voor een paard, dat was de juiste reden. Toen kwam de oorlog. Deze officier, die bang was voor zijn paard, was ook bang voor zeer vele andere zaken na twee maanden dienst te velde werd hij teruggezonden. Het was toen een kwestie van zenuwen. Persoonlijk, aldus S. „I feel, that the chief reason, why certain people „dislike getting on to a horse is that they are afraidthey consider the „brute a nasty, unsafe form of conveyance. They may be quite calm and „brave in many other situations, but there is a kink in the armourwe „do not want kinks in the armour of our leaders if leaders are „nervey" „about a horse, they are usually „nervy" about other things". (Wij gaan hier voor een groot gedeelte met S. accoord en wij zouden een ieder eens aan willen raden zelf rond te zien. Er zou o.i. veel voor te zeggen zijn, indien men van een kapitein zou gisdhen, dat hij een niet te moeilijke terreinrit behoorlijk zou kunnen volgen. Uit ervaring verkregen als instruc teur van rijlessen onbereden officieren weten wij, dat dit laatste geenszins overdreven en alleszins te bereiken is. H.). Dat de officieren aan de H.K.S. leeren rijden en daartoe veel rijden is inderdaad uitstekend en noodzakelijk. S. memoreert, dat van de officieren, waarmede hij het „Staff College" bezocht, niet een der bepaald slechte ruiters het in aotieven dienst te velde verder goed maakte. S. waarschuwt voorts tegen de opvattingen van de „motoring mania", dat de dagen van het paard en den ruiter geteld zijn. In den bewegingsoorlog zullen meer dan ooit te voren paarden noodig zijn voor infanterie- en staf officieren en voor bevelhebbers, de divisie-commandanten inbegrepen. „It will be fatal to the efficiency of the Army if we are carried away by the „extreme views of the enthusiasts for mechanization, and mad outpourings „of the best-sellers among military writers to the Press."

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 80