62 7 In Engeland werd de onlangs afgeleverde Blackburn vliegboot „Perth" bewapend met een kanon van 3.75 cm., voor in het vliegtuig op een draai schijf ingebouwd. Het kanon met affuitage weegt slechts 90.7 kg. en is 2.3 m. lang de vuursnelheid bedraagt 100 sch. per minuut en de dracht 4750 m. Bovendien bezit dit vliegtuig nog een bewapening van 3 mitrailleurs het voert een bommenlast van 1000 kg. mede. In Frankrijk neemt men proeven met bewapening van de jachtvliegtuigen met een kanon van 3.7 cm. (het kanon van 2 cm. voldeed niet). De vuur snelheid bedraagt ook hier rond 100 sch. per minuut. Luchtafweergeschut. In Frankrijk worden blijkbaar proeven genomen met een nieuw soort projectiel, dat voorzien is van een staaldraadlading. Instede van de gewone granaat- of granaatkartetsvulling bevat het projectiel, naast een kleine springlading een staaldraad van 7 mm. dikte en 14 m. lang. Bij het detonee- ren van het projectiel wordt de draad uitgestooten en met groote kracht naar het doel geworpen. Mil. Wochenblatt No. 36 geeft een afbeelding van de uit vrijwillige bij dragen aangeschafte nieuwste Japansche pantserauto's, bestemd voor de Marine-infanterie. Het is een drie-assig voertuig, bewapend met een voor mitrailleur, 1 torenmitrailleur en 1 mitr. bestemd voor vliegtuigafweer. Voorts wordt melding gemaakt van een z.g. „Zerstörer-Tank 89" van 10 ton, met een motor van 100 P.K., waarmede een snelheid verkregen kan worden van 30 km. per uur. De bewapening bestaat uit een kanon van 37 of 57 mm. in een koepel, zoomede uit twee mitrailleurs. De pantsering is van 15 17 mm. Deze tank, welke in staat is loopgraven van 2,5 m. breedte te over schrijden, vormt met de verkenningstanks de hoofdmacht van de Japansche tanks. Tevens wordt melding gemaakt van een Japansch vliegtuig met geruisch- loozen motor. Propeller en motor schijnen geplaatst te zijn in een houten cylinder, omgeven door geluiddempende stoffen. De snelheid moet bovendien met 15 zijn toegenomen. Uiteraard vindt bij den motor toepasssing van knaldempers plaats. Het „Militar-Wochenblatt" No. 39 geeft een naar Russische bronnen be werkt beknopt overzicht van den stand der motoriseering en medhaniseering van het Japansche Leger, waarvan het volgende wordt aangeteekend. Het programma bevat de organisatie van een gemotoriseerd Inf. regt. per divisie, bestaande voorloopig uit 4 a 5 compagnieën, 1 batterij, zoomede nog enkele bijzondere afdeelingen. Bedoelde compn. bevatten1 comp. lichte pantserauto's, 1 motorrijderscomp. met mitrs., 1 comp. lichte en zware tanks, 1 a 2 compn. gemotoriseerde infanterie, 1 gemotoriseerde batterij, zoomede afdeelingen gemotoriseerde verbindingstroepen en gastroepen. De opdracht van dit regiment, waarbij dan nog ruiters worden ingedeeld, bestaat in het verrichten van den verkenningsdienst, zoomede in het gebruik bij omvat tingen, vervolgingen en terugtochten. De lucht- en tankafweer wordt ver sterkt door de invoering van gemotoriseerde mitrs. van 13 20 mm. en van 37 mm. kanonnen. De divisie-artillerie behoudt paardentractie. Bij de cavalerie-brigades worden de bestaande pantserauto-eskadrons uit gebreid tot bataljons, die, behalve twee van dergelijke eskadrons, ook nog uitgerust worden met 8 a 10 gepantserde motorrijders met mitrs. van 13 mm. en een sectie luchtdoelmitrs. Ieder eskadron is samengesteld uit 10 pantser auto's en 10 motorrijders met mitrs. voor de bestrijding van aardsche en luchtdoelen. De zware artillerie is reeds volledig gemotoriseerd. Zij omvat kanonnen van 15 cm. en houwitsers van 24 en 28 cm. De middelbare artillerie is voor een vierde gedeelte gemotoriseerd, n.l. de beide regimenten 10 cm. kanonnen. De overige 6 regimenten 15 cm.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 83