628 houwitsers bezitten nog paardentractie. Voor de munitieaanvulling gedu rende het gevecht zijn eenerzijds lichte vechtwagens beschikbaar, terwijl aan den anderen kant speciale munitie-auto's worden geconstrueerd. De oorlog in China schijnt bewezen te hebben, dat Japan te weinig vecht wagens bezit (2 regtn. a 40 tanks). Daarom zou een aankoop hebben plaats gevonden van Fransöhe 68 t. wagens „2-C", amphibie-tanks „Christi" en verbeterde Vickers-tanks. Wat betreft de hoogere verbanden schijnt men eenerzijds over te willen gaan op gemengde liohbe gemotoriseerde brigades, aan den anderen kant echter ook te voelen voor gemechaniseerde stormbrigades. Eerstgenoemde zouden bestaan uit 2 bataljons pantserauto's, 1 batj. lichte vechtwagens, 1 batj. motorrijders, 1 afd. motorartillerie benevens de noodige gemotori seerde diensten. De gemechaniseerde eenheid zou men willen samenstellen uit 3-4 batjs. vechtwagens (lichte en zware) en 1 afd. artillerie op motor-affuit. Het Dec.-nummer van „Der Kraftzug" geeft voorts een overzicht van den stand van de motorisatie in enkele andere landen, waarvan enkele gegevens worden overgenomen. Frankrijk. Dit land doet thans, na enkele jaren van uitgebreide proef nemingen, alle moeite den achterstand in te halen. Het beschikt nu over 3400 chars Renault légers motorisés M. 17. 2200 chars Renault M. 1926/27. 1500 nieuwe chars Renault N. C. 27. 1200 chars de ravitaillement. 100 chars lourds, welke de begeleidende artillerie vormen van de lichte vechtwagens. In tactisch opzicht schijnt men afgezien te hebben van een nauwe samen werking met de infanterie ten bate van een zelfstandig en verrassend optre den van de tankeenheden. Nog werden gemotoriseerd 5 regimenten Chasseurs d'Afrique. De motorisatie van de geheele zware artillerie is voltooid. Engeland. Hier zoekt men nog steeds naar vervolmaking van de verbin dingsmiddelen tusschen de verschillende tank-eenheden. Gedurende een revue in 1933 werd een bataljon tanks door den commandant geleid uit sluitend met behulp van draadlooze verbindingen, zoowel ten behoeve van de verschillende evoluties, als voor het leiden van het gevecht. De bagage van de staven van de cavalerie-eenheden wordt vervoerd op zesradige vrachtwagens, welke voor het transport door het terrein kunnen worden voorzien van „chenilles" op de vier achterste raden. Sedert 1930 werden twee cavalerie-regimenten gereorganiseerd tot tank regimenten. RuslandVoorzien wordt in de toevoeging van een detachement pantser auto's aan iedere cavalerie-divisie. Voorts zal de fabriek Staline zoodanig worden uitgebreid, dat deze jaarlijks 70.000 vrachtwagens en 16.000 personen wagens zal kunnen afleveren. (Uit Buil. Beige, April 1934 blz. 150). Spoorwegartillerie. „The Coast Artillery Journal" van Maart-April 1934 gewaagt van oefeningen in de Panamakanaalzone met twee stukken spoor- weggeschut van 14" (ongeveer 35 cm.), waarbij verschillende technische vraagstukken aan de orde werden gesteld en grondig onderzocht. Deze betroffen o.a. de organisatie, de administratie, het gebruik en den aard der krachtbronnen en vuurleiding. Ten aanzien van deze laatste aangelegen heid werd aandacht besteed aan de voor- en nadeelen van luchtwaarneming tegenover aardsche waarneming.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 84