631 lende organisaties, fabrikanten enz., te dwingen tot het nemen van voor bereidende maatregelen. Men werkt hier met een z.g. contract différé, waarbij de ondernemer zich verplicht in oorlogstijd bepaalde artikelen af te leveren volgens door de Regeering te stellen eisdhen, terwijl de regeering zich verplicht de noodige grondstoffen te verschaffen. De prijs woidt vast gesteld naar basis van de laatste drie voorafgaande maanden. Daar België gebrek heeft aan verschillende grondstoffen, moet het groote stocks hiervan aanhouden. Het „Office des Approvisionnements" onderhoudt betrekkingen met alle belangrijke personen in binnen- en buitenland op het gebied van handel, ten einde deze betrekkingen in oorlogstijd zooveel mogelijk in de hand te hebben. Een nauwkeurig plan voor ruilhandel met het buitenland, alsmede voor buitenlandsche betalingen is opgemaakt. Tot de economische oorlogsvoorbereiding behooren o.m. Bescherming der burgerbevolking tegen aanvallen uit de lucht organisatie van de Regee ring in tijd van oorlog industriëele mobilisatie, censuur, evacuaties, rege ling van het havenverkeer in Antwerpen en Gent. Cavalry Journal Jan/Febr. 1934. What should the soldier eat". Met nadruk merkt de schrijver, Maj. Reuben Noël Perley, op dat voedsel in de juiste hoe veelheid moet worden gebruikt. Overvoeding is zeer schadelijk voor de gezondheid. Vleesch, visch, gevogelte, eieren en granen zijn zuurvormend, vruchten (uitgezonderd pruimen), groenten en melk zijn basevormend. De volgende voedingsregelen worden aanbevolen 1. Wennen aan een niet te groote hoeveelheid vleesch per dag. 2. Bij het middagmaal 3 soorten groenten, bij het avondmaal 2. 3. Hieronder dient tenminste een soort in ongekookten vorm te worden genuttigd. 4. Bij het ontbijt en voorts nog eenmaal per dag vruchten. 5. Op geregelde tijden dient z.g. „beschermend voedsel" te worden gebruikt (rijk aan bepaalde vitaminen). 6. Tenminste L melk per dag. 7. Veel boter en eieren. 8. Van geen enkel voedingsmiddel verstrékke men te veel. 9. Op eenzelfden dag mogen niet worden verstrektbrood, havermout, boonen of erwten, rijst, macaroni e.d. (zijn alle zuurvormend). 10. De hoeveelheid melk, vruchten en groenten moet grooter zijn dan de hoeveelheid vleesch en graan (brood e.d.). 11. De totale hoeveelheid verstrekt voedsel moet eiken dag hetzelfde zijn en mag niet te veel vloeibaar voedsel bevatten (soep, bouillon e.d.). Voorts wordt een opsomming gegeven van de beste beschermende voedings middelen, en van hun gehalte aan vitaminen. Vooral melk en eieren worden warm aanbevolen, terwijl aan een ruim gebruik van groenten en vruchten zeer veel waarde wordt gehecht. Een nauwkeurig uitgewerkte schaftorde (voor 10 dagen) met daarbij behoorende berekening van de voedingswaarde en de benoodigde hoeveelheden is aan het artikel toegevoegd. Mavors, Febr. en Maart 1934. De grijs-groene uniform. In het Februari-nummer worden nog eenige verbeteringen voorgesteld voor de in het Jan.-nummer nieuw ontworpen grijs-groene uniform. Deze zijn de mouw van den veldjas en den overjas te voorzien van een hooge manchet, waardoor een handige en altijd (ook bij volle wapenrusting) bereikbare bergplaats wordt verkregen voor berichten, kaarten enz. Voorts worden beenkappen aanbevolen in plaats van beenwindsels. Langer levens duur, geen bloedstremming, beter in het terrein, warmer in den winter, gemakkelijk te reinigen. De kepi dient afgeschaft. Is leelijk, stijf van model en onpractisch. Aanbevolen wordt een slappe pet met rubber klep (onbreekbaar) ter ver vanging van de huidige politie-muts.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 87