634 Op patrouilles in -de buitengewesten vormen deze koortspatiënten echter een ernstigen hinderpaal, die het geheele patrouilleverloop in de war kan sturen. Zendt men ze naar huis, dan moet een geleide worden meegegeven, waardoor de sterkte der patrouille vermindert en te gering kan worden, neemt men ze mee dan wordt de patrouillegang belangrijk vertraagd. Daarom ware voor Java als regel de keuze te bepalen op de sub b ver melde regeling, terwijl in de buitengewesten aan alle deelnemers der patrouil les prophylactisch chinine ware te verstrekken. Daar komt nog bij, dat in de buitengewesten vaak gepatrouilleerd wordt in streken waar malaria endemisch voorkomt. Zooals te voren reeds vermeld, is de prophylactisdhe chinineverstrekking niet in staat om de opgedane malariainfecties te niet te doen, wel kan ze den incubatietijd verlengen, wat bij langer durende patrouilles van belang is, omdat de primaire aanval dan pas na terugkeer in het garnizoen zal uit breken. Dit zou dus ook een motief kunnen zijn om op Java bij langdurende oefe ningen of verblijf in met malaria besmette streken aan alle deelnemers chinine te verstrekken. De prophylactische chinineverstrekking bestaat uit dagelijksche toediening van 2 tabletten hydroohl. chinine van 0,2 gram. Is de troep in zijn garnizoen teruggekeerd, dan is de eisch om hem zoo valide mogelijk te houden niet zoo klemmend meer. De Chininetoediening kan en moet dan worden gestaakt, hetgeen in het belang van den man is, omdat langere chinineverstrekking het immunisatie- proces tegengaat. Eventueele aanvallen en recidieven, die rustig kunnen worden afgewacht, worden dan behandeld zooals in het eerste gedeelte van dit rondschrijven is aangegeven. Vanzelfsprekend moet op de toepassing der overige prophylactische maat regelen (klamboegebruik) streng worden toegezien. Volgens enkele publicaties zou als prophylacticum aan atebrine de voor keur gegeven moeten worden boven chinine, omdat het in staat is gebleken in verscheidene gevallen infecties te voorkomen. Hieromtrent zal het resultaat van verdere onderzoekingen dienen te worden afgewacht. Zooals ook in het eerste gedeelte van dit rondschrijven is bekend gemaakt, heeft plasmochin voor de prophylaxis in het Leger geen beteekenis". De nieuwe hospitaalvoeding. Bij Gouvernements-Besluit is vastgesteld een nieuw militair tarief No. 40, regelende de voeding in de militaire ziekeninrichtingen. Het zal in werking treden op een door den Legercommandant te bepalen datum (vermoedelijk 1 Juli 1934). Waar hierdoor de voeding in deze inrichtingen belangrijke wijzigingen ondergaat, wordt het gewenscht geacht, die veranderingen, zoomede de gronden welke daartoe geleid hebben, in ruimeren kring bekend te maken. De aan het oude tarief klevende gebreken gaven den Legercommandant aanleiding, de herziening daarvan aan een commissie op te dragen. Het nieuwe tarief zou aan de volgende eischen moeten voldoen, t.w. le. meer afwisseling in de gewone voeding, z.m. zonder kostenvermeerde- ring, en 2e. vermijding van verschillen in de voeding van diverse landaarden, in het bijzonder v.w.b. de afdeelingen 2a en 2b, v.z.v. die verschillen niet voort vloeien uit onderling afwijkende levenswijze. De commissie heeft zelf gemeend, hieraan een tweetal eischen te moeten toevoegen, n.l. 3e. een zoodanige samenstelling van het tarief, dat daardoor beheer en administratie zouden kunnen worden vereenvoudigd

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 90