1 (f^i) ,u 64.19 In voorbeeld II nu zal de trefkans bedragen, indien formatie vorm en tijdsverschil in afwerpen in overeenstemming worden gebracht met de doelafmetingen58,8 1. Werpen in formatie of afzonderlijk. Hoe groot is nu de trefkans wanneer elk vliegtuig voor elke bom afzonderlijk aanvalt Deze wordt dan .90.24, 10 100 dus grooter dan hetgeen met het vliegen in formatie maximum kan worden verkregente meer daar men na de eerste worp steeds kan corrigeeren. Doorgaans zal zulks het geval zijn zooals den lezer bij het uit werken van meerdere voorbeelden wel zal blijken. 2. Vergrooting van het doeloppervlak door de afmetingen van het trefferbeeld. Zooals reeds werd gezegd blijkt uit het laatste voorbeeld, dat in de practijk elk geval afzonderlijk moet worden beschouwd. Voor de vliegrichting mag de doelafmeting steeds met de lengte van het trefferbeeld worden uitgebreid, voor de breedte kan geen vaste regel worden gegeven. Zoo zal b.v. bij zoo gunstig mogelijk trefferbeeld in voorbeeld IV de doelbreedte met 2/5 van de breedte van het trefferbeeld mogen worden uitgebreid. De doelafmetingen worden dan 180 X 180 m. Trefkans dus 0.76 X 76 57,8 Echter zou bij gebruik van de in fig. 4 aangegeven formatie de doelbreedte met V2 van de breedte van het trefferbeeld mo gen worden uitgebreid. De trefkansberekening levert dan slechts 40,2 op. Is het trefferbeeld een zuivere rechthoek dan mogen zoowel de lengte als de breedte van het doel met de afmetingen van het treffer beeld uitgebreid worden. Wordt in formatie aangevallen op een lang smal doel dan ge schiede dit steeds loodrecht op de grootste doelafmeting, en kieze men den vorm van het trefferbeeld zoodanig, dat de breedte onge veer gelijk is aan de grootste doelafmeting en de tusschenruimte der aanslagen gelijk is aan de doelafmeting in de vliegrichting. II. BIJ DEN AANVAL IN SCHEERVLUCHT. Over de spreiding en de trefkans bij den aanval in scheervlucht valt weinig te zeggen. Zij hangt geheel af van de geoefendheid 695 1) Zie bijlage 2 van bron 4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 61