Artikel 114 1) Indien de beschuldigde in arrest is, heeft de gekozen of toegevoegde raadsman, totdat het vonnis is gewezen en in den krijgsraad is gepronuntieerd, toegang tot hem en kan hij hem behoudens het vereischte toezicht, zoo dikwijls hij dit verlangt, alleen spreken. 2) De raadsman of de beschuldigde, die geen raadsman heeft, kan bij den auditeur-militair inzage nemen van de stukken en daarvan, voor zoover hij die verlangt, afschrift bekomen ten koste van den beschuldigde, of indien deze ter beoordeeling van den krijgsraad onvermogend is, kosteloos, voor zoover de krijgs raad het verstrekken daarvan noodig achtalles zonder de voort zetting der behandeling op te houden. In het laatste geval worden de kosten der afschriften als gerechtskosten aangemerkt. Artikel 148 1) De gekozen of toegevoegde raadsman is bevoegd ter te rechtzitting al datgene aan te voeren, wat geacht kan worden te strekken tot het in achtnemen in het algemeen van de voorge schreven wijze van rechtspleging en tot verdediging van den beschuldigde. Artikel 164. 1) In den vollen krijgsraad worden gehoord de getuigen en deskundigen, die op verzoek van den beklaagde zijnde gedag vaard of opgeroepen, ter terechtzitting zijn verschenen. Ten minste tweemaal vier en twintig uren vóór den dag, door den president van den krijgsraad voor het houden der verhooren bepaald, doet de beklaagde aan den auditeur-militair schriftelijk opgave van de door hem gedagvaarde of wel te dagvaarden ge tuigen en deskundigen. 2) De beklaagde of diens raadsman is bevoegd de vraagpunten, welke hij verlangt gesteld te worden, op te geven, waarop de krijgsraad naar bevind van zaken zal beschikken. Artikel 168. Zoodra de auditeur-militair vermeent, dat hij de verhooren kan houden voor voltrokken, zal hij aan den krijgsraad verzoeken om tot het indienen van zijne schriftuur van eisch te worden geadmitteerd (toegelaten) Artikel 176. Op de terechtzitting van den krijgsraad, waarop de schriftuur van eisch wordt overgelegd, wordt de conclusie van deze schrif tuur door den auditeur-militair voorgelezen. 703

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 71