deze het eveneens waarschijnlijk, dat de candidaat alsnog de vereischte lengte zal bereiken, dan komt hij voor de keuring in aanmerking. Bij definitieve goedkeuring is de officier van ge zondheid alsdan verplicht, terzake een verklaring af te geven. Acht de officier van gezondheid verdere lengtegroei niet waar schijnlijk, dan wordt de candidaat niet tot de keuring toegelaten. Nadat een aantal candidaten is ingeschreven, wordt in overleg met den officier van gezondheid de datum bepaald, waarop zij voor de eerste keuring zullen verschijnen. Het aantal candidaten dat per dag" voor eerste keuring kan worden opgeroepen, is proefondervindelijk vastgesteld op maxi maal 40. x) Meer keuringen zouden door te groote vermoeid heid van den officier van gezondheid tot onnauwkeurigheid kun nen leiden. Nemen wij aan, dat voor een bepaalden dag 30 candidaten zijn opgeroepen. Deze moeten zich a 1 uur vóórdat de keuring aanvangt melden. Er wordt appèl gehouden, en elke candidaat krijgt een nummer. Toen bij de eerste ploegen den candidaten aangezegd was op een bepaald uur aanwezig te zijn, waren er steeds een groot aantal laatkomers, met vertraging van het werk als gevolg. Dit was echter eens en voor al afgeloopen, toen den candidaten werd medegedeeld dat degene, die op den dag van keuring te laat zou komen, zou worden beschouwd ongeschikt te zijn voor militair en dus niet zou worden aangenomen, aangezien hij blijk gaf geen bevelen te kunnen opvolgen. Sindsdien waren er geen laatkomers meer. Een andere moeilijkheid, die in het begin werd ondervonden, was dat de candidaten hun nummer vergaten, wat noodeloos ge zoek in het keuringsboek gaf en evenmin in het kader van econo misch werk paste. Toen echter was medegdeeld, dat degene, die zijn nummer vergat zou worden beschouwd als te dom en dus niet voor dienstname in aanmerking zou komen, werd er geen enkel num mer meer vergeten. Nadat de candidaten in volgorde van hun keuringsnummers zijn opgesteld, kan de eigenlijke medische keuring beginnen. De nummers 1 tot en met 10 ontkleeden zich geheel in een zijvertrek en treden daarna het keuringslokaal binnen, waar zij zich op één rij opstellen. De officier van gezondheid en de officier belast met de werving overtuigen zich van de algemeene lichame lijke toestand en alle candidaten, die afwijkingen vertoonen, welke op het eerste gezicht kunnen worden geconstateerd, zooals mis vormingen (te veel of te weinig teenen), X of O beenen in sterke 719 b Is nu als regel gesteld op 10.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 87