„kleeding" ook „schoeisel" moet worden verstaan, althans in een volgende zinsnede worden naast „buiten-model kleeding" nog af zonderlijk „buitenmodel hooge schoenen of laarzen" genoemd als artikelen, welke buiten dienst mogen worden gedragen. Eenmaal vaststaand, dat het dragen van het intendance-schoeisel een legerbelang is, zou een verplichting daartoe ook nog niet zoo verwerpelijk zijn; men staat den militairen toch ook niet toe een lichter geweer of een onvolledige bepakking mee te voeren, omdat zulks zooveel aangenamer is bij het marcheeren Beter is echter, wanneer als gevolg van de reeds getroffen en nog te treffen maatregelen de militairen uit eigen beweging de voorkeur zullen geven aan het intendance-schoeisel. Een belangrijke hinderpaal is echter, dat de zooveel lichtere en beter passende schoenen, welke voortaan zullen worden aan gemaakt, eerst voor verstrekking in aanmerking komen, wanneer de thans nog voorradige schoenen van het zwaardere en minder gewenschte model zijn opgebruikt. Hier zal veel afhangen van het optreden van de troepenofficieren. Indien vorenstaande uiteenzettingen hun een inzicht hebben ge geven in de moeilijkheden, welke de schoenenvoorziening met zich medebrengt en hen hebben overtuigd van de moeite, welke is en wordt aangewend, om de noodige verbeteringen aan te brengen, dan zullen zij zeker niet nalaten, om ook van hunne zijde te bevorderen, dat in dienst door de militairen intendance schoenen worden gedragen. 800

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 66