820 9. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Revue Militaire Francaise, Februari 1934. La Cavalerie dans Vexplora tion, door chefs d'escadrons de Baordies Montfa. De schrijvers van bovengenoemd artikel geven een critische beschouwmg van het optreden van het cavaleriekorps Sordet in de eerste dagen van Augustus 1914, waarbij op duidelijke wijze naar voren wordt gebracht over welke middelen de cavalerie moet beschikken om in een zone, waar de vijandelijke legers nog niet met elkaar in contact zijn, een strategische verkenningsopdracht uit te voeren. Het korps Sordet stuitte in 1914 meermalen op weerstanden, welke hoewel zwak, niet konden worden overwonnen, zoodat de door de opperste leger leiding gewenschte gegevens niet konden worden verkregen. Nu in een toekomstig oorlog de te verwachten tegenstand aanmerkelijk vergroot zal zijn, spreekt daaruit de noodzaak, dat de cavalerie in staat zal moeten zijn om in stede van vrijwel uitsluitend den strijd met het blanke wapen zooals het geval was in begin 1914 ook den vuurstrijd te voeren en wel in die mate, dat vuuroverwicht op den tegenstander kan worden ver kregen, waartoe behalve indeeling van automatische wapens, toevoeging van artillerie en strijdwagens aan de cavalerie een eisch is. Bovendien is het noodzakelijk dat over voldoende verbindingsmiddelen wordt beschikt zoowel voor de verbinding tusschen de detachementen als voor die tusschen den cavaleriecommandant en de legerleiding. „Un renseig- nement n'est intéressant que s'il parvient un temps utile a l'autorité capable de l'exploiter. II ne faut done pas que la pénurie de moyens de transmissions paralyse Faction de la cavalerie engagée sur un grand front Aangezien de cavalerie zich te vlug verplaatst om een eigen verbindingsnet te kunnen leggen en het gevaarlijk is te rekenen op het gebruik van de bestaande verbindingen, zal men als verbindingsmiddelen voornamelijk de radio en de motorrijders moeten benutten. De verschillende opdrachten, welke de cavalerie kunnen worden verstrekt eischen tegenwoordig een vlug en krachtig optreden om het vijandelijk vuurscherm, dat belet het contact met den vijand op te nemen, te breken en een „ligne de feux continue" op een groote frontbreedte te vormen. Hiertoe leenen zich in het bijzonder de gemotoriseerde eenheden, welke als offensieve kracht toegevoegd aan de cavalerie zullen voorkómen, dat dit wapen door eenvoudige vijandelijke veiligheidsmaatregelen of zwakken weerstand wordt veronzijdigd. Ten slotte wordt gewezen op het belangrijke aandeel dat de vliegdienst heeft in de uit te voeren verkenningen, en op het belang van een nauwe samenwerking tusschen cavalerie en luchtwapen, aangezien de weder zij dsche opdrachten elkaar aanvullen. De ophelderingsorganen op den grond zullen meer speciaal belast worden met het vaststellen van „les contours apparents" van den vijand, terwijl de vliegdienst inlichtingen zal verstrekken omtrent de groote troepenbewegingen. „La vitesse des éléments motorisés permet en effet d'avoir trés vite les premiers renseignements contact, et l'aviation dégagée de cette tache peut se consacrer a rechercher les mouvements des gros a l'arrière et, les ayant saisis, a les suivre. La manoeuvre du chef de l'exploration sera ainsi facilitée car ce chef connaitra a la fois, le contour apparent de l'ennemi, et les points de force dissimulés pas ce contour apparant." Militar Wochenblatt No. 35, Bombenflugzeugangriffe bei Tage, door Hauptmann Otto Thalen. De luchtaanval op vijandelijke gronddoelen bestaat uit 3 in elkaar grij pende phasen, namelijk de nadering, den eigenlijken aanval en den terug vlucht. De toe te passen tactiek in elk van deze phasen wordt bepaald door de factoren: luehtdoelafweer, de actie van vijandelijke jachtvliegtuigen en de weeromstandigheden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 86