825 totale lengte van 130 cm. De munitie wordt met een patroonband toegevoerd, waardoor een vuursnelheid van 100 tot 120 schoten per min. kan worden bereikt. De dracht bedraagt 3500 m. Sovjet Rusland. Een geheel metalen luchtschip is in aanbouw met een lengte van 52,5 m. een inhoud van 8000 m3 en een snelheid van 110 km/u. De artillerie bij een achterhoedegerecht. In het Mil. Wochenblatt Nr. 42 van 11 Mei 1934 beschrijft General-Major a. D. Feeser onder dezen titel het optreden, in den aanvang van den wereldoorlog, van de artillerie in de achterhoede van de 2e Beiersche divisie, welke divisie opdracht had om langzaam terug te trekken op de Saar. In den morgen van 16 Augustus 1914 bevond zich deze achterhoede op 15 a 20 km. van de aan de divisie toegewezen strook van de Saar, met opdracht aan het Rijn-Marne- kanaal stand te houden (zie de schets). Aan het kanaal stond tusschen Gunderchingen en Heming één bataljon, waarvan 1 comp. in Gunderchingen, 1 comp. in Herzing en 1 comp. in Heming en de 4e comp. in reserve N. van Herzing. De frontbreedte van het bataljon bedroeg alzoo meer dan 4 km. Op den rechtervleugel, sterk om gebogen naar het N., stonden andere troepen. Aan artillerie was de achter hoede zoo veel te sterker, geheel overeenkomstig de daaromtrent geldende beginselen. Van de 3 beschikbare afdeelingen stond een af deeling veldart. op den rechtervleugel, waarvan 1 batterij met front Z., 1 met front W. en 1 batterij in reserve. Daarnaast stond de tweede afdeeling 10,5 cm. veldhouwit- sers in stelling, terwijl op den linkervleugel een afdeeling mortieren van de Legerartillerie in stelling stond. De batterij stellingen waren zeer opeen gedrongen in een boschrand de waarnemingsposten stonden ook sterk opeen gehoopt daarvóór bij htpt. 305, vanwaar tot 10 a 12 km. afstand kon worden v. V. Artillerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 91