De vaste medicamenten worden zooveel mogelijk meegenomen in de vorm van tabletten, welke vorm de meevoering van hulp middelen ter dispenseering overbodig maakt. Voor de verpakking zijn flesschen, uniforme glazen tablettenbuisjes of zinken bussen gekozen. De poeders zijn verpakt in flesschen of in zinken bussen, even eens passend in bovengenoemde ramen. Deze en andere bussen, alsmede groepen van doozen met ampullen zijn, om open gaan te voorkomen, ombonden met elastieke ringen (geknipt uit afge keurde doch niet vergane autobinnenbanden). De zalven worden meegevoerd in twee soorten tuben, respec tievelijk van 20 en 50 gram inhoud. Behalve meest ook door een bedrukt etiket, zijn alle flesschen, bussen en tuben voorzien van een opschrift in een speciale verf soort, welke niet verregenen kan. De snelverbanden zijn gecomprimeerd en grootendeels vereenigd tot pakketten van 10 stuks. De zwachtels, voor zoover het de gazen betreft, in breedten van 5 en 10 cm, de overige in breedten uit sluitend van 10 cm, zijn elk afzonderlijk en verder tot pakketten van 5 en 10 stuks met perkamentpapier omwikkeld. De verband- driehoeken zijn stijf opgerold en tezamen met een veiligheidsspeld verpakt. De gaascompressen, in 3 grootten, evenals de geplisseerde watten-pakketten zijn aanwezig in de eenheidsverpakking, zooals ook ingevoerd bij de chirurgische auto's. Alle pakketten zijn van buiten door een opschrift gemakkelijk te herkennen. Voor de gespecificeerde inhouden der manden wordt verwezen naar de bijlagen IV, 1 tot en met 15. Aan de hand van deze inhoudsopgaven volgt thans een nadere bespreking van verschil lende der artikelen. Mand No. 1 bevat in hoofdzaak het chirurgische instrumen tarium voor wondexcisie en wondhechting, benoodigdheden voor sterilisatie en narcose en die voor het geven van subcutane en intraveneuse injecties. De meegevoerde spuiten hebben alle 5 cm3 inhoud en zijn zoowel geschikt voor het geven van de meest gebruikelijke injecties als voor het inspuiten van den inhoud van een ampulle tetanusserum. De spuiten zijn vervat in de bekende paratus-étui's met spiritus fortior en steeds voor onmiddellijk gebruik gereed. Voor het toedienen van injecties op groote schaal kunnen de gewone naalden gebruikt worden, nadat zij door middel van peervormige aanzetstukjes aan slang en irrigator passend zijn gemaakt. In totaal worden 3 soorten naalden meegevoerddie voor subcutane en intraveneuse injectie met de afmetingen 40 X 0,9 mm (Lameris 6360, No. 6 of Acufirm 1400, No. 1), die voor serum injectie met de afmetingen 60 X 1,4 mm (Lameris 6363, No. 8 of 14

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 124