Acufirm 1406, No. 14) en die voor infusie met zijdelingsche openingen, waarvan de afmetingen 85X1,5 mm (Lameris 6412 of Acufirm 1460, No. 4) bedragen. Waar mogelijk zijn alle instrumenten behandeld met zuurvrije gele vaseline en verpakt in paraffine-papier of stelsgewijs in Engelsch pluksel. Zij dienen vóór eventueel gebruik te worden „ontvet". Na gebruik bij oefeningen dienen zij door de beheerders weer zoo snel mogelijk in bovenbeschreven toestand te worden gebracht. Bij de keuze van het voor het verpakken noodige papier dient voorzichtigheid te worden betracht, daar het gewone z. g. „vetvrije" papier veelal zuurhoudend is. Goed paraffine-papier kan van het Algemeen Magazijn van Geneesmiddelen worden betrokken. Mand No. 2 bevat in hoofdzaak de geneesmiddelen voor eerste urgentie. De ampullen van 1 of 2 cm3 zijn verpakt in de bekende doosjes voor 10 ampullen van het Algemeen Magazijn van Geneesmiddelen, de groote tetanusserumampullen en ampullen van 5 cm3 inhoud in doosjes van hetzelfde formaat, die dan 5 stuks bevatten, of in langere doozen voor 10 ampullen. Naast morphine is voor injectie ook novalgin aanwezig, welk middel, speciaal bij gaszieken, tot stillen van pijn de voorkeur verdient boven het eerstgenoemde. Het fleschje met steriel water dient voor het uitspuiten van de recordspuit. Het water wordt kiemvrij gehouden door toevoeging van 0,1 nipagine. In 5 stopfleschjes wordt steriel natriumchloride meegevoerd, in ieder 4,5 gram. Door de inhoud van de fleschjes elk in een halve liter steriel gedestilleerd water op te lossen, kan over een vol doende hoeveelheid physiologische zoutoplossing worden beschikt. Het benoodigde steriele water wordt verkregen door koking in de emaillen sterilisator van mand No. 1. Gedestilleerd water wordt in groote hoeveelheid meegenomen in kistflesch No. 19, terwijl er in een halve-litersflesch steeds van het steriele water in reserve wordt gehouden. De 90 stuks boorzuurtabletten a 5 gram bevinden zich, in rolletjes van 10 stuks verpakt, in een zinken bus. Zij laten zich handiger meevoeren dan de oude boorzuurpoeders. Drie tabletten op een flesch met een halve liter water geven boorwater 3 De voorraad waterstofperoxyde-oplossing 3 kan worden aan gevuld, door den inhoud van een fleschje perhydrol 30 °/o te ver dunnen tot 500 cm3. Mand No. 3 en 4 bevatten de meest noodzakelijke verband- artikelen. Gaascompressen en watten worden in inzetbussen voor sterili sators, Schim melbusch zoo veel mogelijk steriel gehouden, terwijl op de verbandplaats hersterilisatie kan plaats vinden. 15

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 125