Internationaal vastgesteld is de volgorde van de aanwijzingen, genummerd 1 tot en met 12. Het invullen van deze gegevens dient te geschieden met zacht potlood, daar inktschrift verregenen kan. De „aard en plaats der verwonding" (lid 7) zal worden ver meld door gebruik te maken van de volgende cijfers en letters, zooals ook aan de binnenzijde van het bovenste omslagblad van het verbandkaartenboekje is aangegeven. De geperforeerde strookjes aan de linker-, rechter- en onder zijde blijven, indien de verbandkaart wordt uitgereikt in het ter rein tusschen voorste linie en hulpverbandplaats, voorloopig nog alle aan de verbandkaart bevestigd, De officier van gezondheid zal volstaan met door het aanstreepen met een gekleurd potlood de noodige aanwijzigingen aan te brengen. Bij „veel spoed" bv. worden deze beide woorden rood onderstreeptbij noodig geoor deeld „liggend vervoer" van het gewondennest naar de hulpver bandplaats, deze woorden rood omlijnd. Geldt het geval een man, welke door gas is aangetast, dan wordt het woord „gaszieke" blauw onderstreept. Daar het geregeld voorkomt, dat een aanvankelijk marsch- vaardige gewonde na het passeeren van de hulpverbandplaats zijn marschvaardigheid heeft verloren, kan als regei niet eerder dan op de hulpverbandplaats definitief een beslissing worden genomen over de verdere wijze van vervoer naar de hoofdverbandplaats terwijl ook op de hulpverbandplaats pas goed de relatieve ur gentie („spoed", „veel spoed", zeer veel spoed") van het geval kan worden beoordeeld. Daarom zal niet eerder dan op de hulpverbandplaats door den officier van gezondheid aldaar de strookjes met z. i. voor het be treffende geval niet in aanmerking komende aanwijzigingen worden afgescheurd en weggeworpen. 1 wee' A schedel B gelaat en hals C borst D buik E ledematen 3 gewrichten 4 vaten 5 ingewanden III blank wapen IV chemische stof V physische oorzaak 19 2 beeLuv>.w, ^,u.,jat

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 129