B. DE VERBANDPLAATSAFDEELING. De verbandplaatsafdeeling vormt een onderdeel van de Divisie- hoofdverbandplaatsafdeeling. Deze laatste bestaat uit drie verband- plaatsafdeelingen en een transportafdeeling. Hieraan wordt thans bij de reorganisatie een gasziekenverbandplaatsafdeeling toegevoegd. Voorts is in de samenstelling van de verbandplaatsafdeeling zelf ook wijziging gekomen. Vroeger was èèn der drie verbandplaats- afdeelingen een chirurgische afdeeling. Thans maakt de chirurgische afdeeling (d.i. de operatieauto met personeel) een ónderafdeeling uit van élke verbandplaatsafdeeling. De taak van de verbandplaatsafdeeling is, voor een groot deel, dezelfde als die van de hoofdverbandplaatsafdeeling. Zij is, voor de laatste, omschreven in het O V.G.D. 1926, deel I, punt 9 (1) en houdt o,m. in om, waar noodig a. de kleinere geneeskundige formaties (Hp. V. P. An) met per soneel en materieel bij de staan; b. de door de hulpverbandplaatsafdeelingen geneeskundig reeds verzorgde zieken en gewonden te controleeren of verder te behandelen c. een (hoofd)verbandplaats op te richten d. de afvoer van de gewonden te regelen e. de onvervoerbare of slechts over korten afstand vervoer- bare gewonden tijdelijk in verpleging te nemen. Deze werkzaamheden samen vormen tevens de taak van de verbandplaatsafdeeling. 26 Tekst en tabellen van de verhandeling over de Verbandplaatsafdeeling, de Transportafdeeling en de slotopmerkingen van G. E. L. RüHMANN Militair Apo theker der le klasse, met gebruikmaking van gegevens, verstrekt door den IN SPECTEUR M. G. D. door den Officier van Gezondheid der 2e klasse Dr. P. N. TISSOT VAN PATOT, die tevens voor een groot deel het materieel der ge noemde afdeelingen vaststelde, en door den Officier van Gezondheid der le klasse W. M. G. HELFFERICH.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 136