Het op de V. P. A. gebruikte materieel van de le Hp.V.P.A. is, wat betreft de nrs. 1 t/m 15, verpakt in kistjes. Zooals reeds eerder werd gezegd, zijn deze kistjes wel is waar zwaarder dan de mandjes, maar ook veel steviger. Waar echter het vervoer van alle materieel der V. P. A. per vrachtauto geschiedt is dit meerdere gewicht van ondergeschikt belang. Wijze van verpakking. a. In de bekende „oerbandmandjes" van rottan, met de afme tingen, buitenwerks, van ongeveer 45 X 32 X 25 cm. (resp. lang, breed, hoog) b. in .verbandkistjes" van ongeveer dezelfde afmetingen. Om redenen van practischen aard worden twee modellen gebruikt, die in afmetingen een weinig verschillen. De kistjes van de Hp. V. P. A. genummerd 1 tot en met 15 worden binnenwerks 43 X 30 X 25 cm, de overige, die van de reeks met reserve- voorraad, genummerd 21, 22 enz. öf van bovengenoemde afmetingen öf 40 X 28 X 25 cm. c. Een aantal kistjes van de laatstgenoemde reeks hebben afwij kende afmetingen. Hier werd het model aangepast aan den omvang van de te verpakken artikelen. d. in „kubus-kisten" met een inhoud van ongeveer '/8 m. e. in eenige kisten van afwijkende afmetingen, (zie onder c) f. in langwerpige kisten", van ongeveer 80 X 50X50 cm. Wijze van vervoer. Zie hiervoor bijlage VI. Op de bak van een normale twee-tons-vrachtauto van de automobielcompagnie is plaats voor a. verbandkistjes, op het grondvlak 30 st., maximaal 3 lagen, in totaal dus voor 90 st. b. kubuskisten, op het grondvlak 15 st., maximaal 2 lagen, in totaal voor 30 st. c. langwerpige kisten, op het grondvlak 9 st., maximaal 2 lagen, in totaal voor 18 st. Het gewicht van een kist is voor a, b, c resp. 8,-; 16,6 en 24,5 kg. Aard van het materieel der verbandplaatsafdeeling. Op bijlage VII is, met uitzondering van dat der beide Hp. V. P. An, het geheele materieel, d. i. de z. g. „staart" van het V. P. A.-materieel, kist voor kist gespecifeerd. Het volgende diene nog ter toelichting. In kistje no. 60 bevindt zich materieel om, onafhankelijk vande operatie-afdeeling, door middel van de sterilisator in de kist 92 physiologische keukenzout-oplossing te kunnen bereiden. 30

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 140